NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
ORDUDA İFTAR STANTLARI KURULDU - 14 Nisan 2021 Çarşamba ORDU
ORDUDA İFTAR STANTLARI KURULDU

 ORDUDA İFTAR STANTLARI KURULDU 

ORDU’DA İFTAR STANTLARI KURULDU

Ramazan ayı başlamasıyla birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında iftarlık sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlar başta olmak üzere görevi başında olan kamu personellinin iftar saatinde mağdur olmamaları için bazı noktalarda sıcak yemek ikramı yapılacak stantlar kurdu.

Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda ve her gün bir ilçede olacak şekilde ilki Akkuş’ta kurulan iftar stantlarında vatandaşlar ilk oruçlarını Büyükşehir Belediyesinin sıcak yemekleri ile açtı. Aynı zamanda 19 ilçede bulunan ihtiyaç sahiplerine ekipler tarafından iftarlık sıcak yemekler götürüldü.

Öte yandan vaka artışlarıyla birlikte Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantinaya alınan Altınyurt Mahallesi’ne de Büyükşehir Belediyesi ekipleri iftarlık sıcak yemek dağıtımı yaptı. 


“RAMAZAN AYI BOYUNCA SICAK YEMEK İKRAMINDA BULUNACAĞIZ”

Ramazan ayı boyunca iftar stantlarında sıcak yemek ikramında bulunacaklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, “Ramazan ayı içerisinde Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda ve her gün bir ilçede kurduğumuz iftar stantlarımızla vatandaşlarımıza sıcak yemek ikram edeceğiz” dedi.

Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla Buharalı Şah Şakir Efendi Aşevi kurulmuştu. Bu aşevimizde hijyenik koşularda günlük 2 bin kişilik sıcak yemek yardımları yapılmakta. Bu yemeklerimiz 19 ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturuluyor. Tüm ilçelere sıcak yemek dağıtımı Türkiye’de bir ilk olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Ramazan ayı içerisinde de Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda ve her gün bir ilçede kurduğumuz iftar stantlarımızla vatandaşlarımıza sıcak yemek imkânı sunuyoruz. Sadece Ramazan ayında değil, biz 12 ay boyunca sıcak yemek, gıda kolileri, hijyen paketlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kısacası Büyükşehir Belediyesi olarak en zor şartlarda da vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz”


“BÜTÜN HİZMETLERİMİZLE BİRLİKTE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarıyla Ramazan ayında vatandaşların yanında olacaklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayında bazı noktalara stantlar kurarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına iftar yemeği ikramı yapıyoruz. Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda ve her gün bir ilçede olmak üzere Ramazan ayı boyunca oruçlarını açmak isteyen vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Aynı zamanda karantinaya alınan mahallerimize de iftar yemeği ikramında bulunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün hizmetlerimizle birlikte vatandaşlarımızın yanındayız. Bu amaçla tüm ekiplerimizle birlikte sahada aktif olarak çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum” şeklinde konuştu.


“KARANTİNAYA ALINMIŞTIK, YARDIMIMIZA BÜYÜKŞEHİR KOŞTU”

Altınyurt Mahallesi Muhtarı Erdoğan Çavuş, “Vaka sayılarının fazla olmasıyla birlikte mahallemiz karantinaya alındı. Ramazan ayında olmamız sebebiyle kara kara düşünürken sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız iftarlık sıcak yemekleri bizlerle buluşturdu ve yardımımıza koştu. Kendisine ve ekibine mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz