NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI ORDUDA YAPILDI - 2 Nisan 2021 Cuma ORDU
SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI ORDUDA YAPILDI

 SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI ORDUDA YAPILDI 

"SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI" ORDU'DA YAPILDI


Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin seçili iller arasında yer aldığı ve uzun vadeli yatırım planlarının hazırlandığı "Sürdürülebilir Şehirler Projesi Çalıştayı" Ordu'da düzenlendi.


İller Bankası tarafından yürütülen ve finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanan proje kapsamında düzenlenen çalıştay, Ordu Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Sürdürülebilir Şehirler Projesi ile Ordu ilinin de içinde yer aldığı 10 Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerinin sürdürülebilir bir yapıya kavuşmalarına katkı sağlayacak planların hazırlanması amaçlanıyor.


İki gün süren çalıştaya katılan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Büyükşehir Belediyesi'nin Ordu'nun gelecek planlamasına katkı sunacak önemli bir projenin paydaşı olduğunu söyledi.
Genel Sekreter Alp sözlerine şöyle devam etti:


"Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Orta Vadeli Kalkınma Planlaması ve Finansmanı Toplantısının 3'üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında seçili Büyükşehir Belediyeleri arasında Ordu'nun da alınması dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Daha önce yaptığımız toplantılarla projelerin nasıl üretilmesi gerektiği, projelerin nasıl verimli olacağı ve nelerden yararlanılabileceği konusunda yol gösterici çalışmalar gerçekleştirildi. Bizde bu doğrultuda çalışmalarımızı yönlendirmek ve sürdürmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.​

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz