Çevre Koruma
ULU CAMİ KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ - 29 Mart 2021 Pazartesi ORDU
ULU CAMİ KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

 ULU CAMİ KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ 

ULU CAMİ KÜTÜPHANESİ’NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Altınordu ilçesinde bulunan Ulu Cami’nin zemin katında hayata geçirdiği kütüphane projesinde çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, “Kütüphaneler bilgi hazinesidir. Bu hazineleri daha da zenginleştireceğiz” sözlerinden hareketle çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, şehirde okuma kültürünün yaygınlaştırılması ve çocukların erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimine yönlendirilmeleri amacıyla kütüphane projelerini hayata geçiriyor.

Bu kapsamda çalışma başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Ulu Cami’nin zemin katını modern bir kütüphaneye dönüştürüyor.


HER KESİME HİTAP EDECEK

Yapım İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarla kütüphanenin mimarisi şekillenmeye başladı. İçerisinde grup çalışma alanı, tekli çalışma alanı, ofis, arşiv, danışma ve kitaplıkların yer alacağı kütüphane içerisinde kafe ve teras alanı da yer alacak.

Kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan kütüphane, çocukların ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerinde kullanacağı çok yönlü bir yaşam alanına dönüşecek. 


Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz