Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
VALİMİZ TUNCAY SONEL, BERAT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI - 26 Mart 2021 Cuma ORDU
VALİMİZ TUNCAY SONEL, BERAT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI

 VALİMİZ TUNCAY SONEL, BERAT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI 

Valimiz Sayın Tuncay SONEL'in Berat Kandili Mesajı

Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili'ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Berat Kandili; Allah'ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Bu gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm insanlığın huzur ve kurtuluşuna, millî birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, tüm Ordulu hemşerilerimin ve İslam âleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyorum.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz