NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
VALİ SONEL, FİDAN DİKİMİ PROGRAMINA KATILDI - 23 Mart 2021 Salı ORDU
VALİ SONEL, FİDAN DİKİMİ PROGRAMINA KATILDI

 VALİ SONEL, FİDAN DİKİMİ PROGRAMINA KATILDI 

VALİ SONEL, FİDAN DİKİMİ PROGRAMINA KATILDI

Vali Tuncay Sonel, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen fidan dikim programına katıldı.

Ulubey ilçesi Yenisayaca mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim programına, Vali Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Ulubey Kaymakamı İsmail Güney, Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, Ordu Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, TMO Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney ve orman teşkilatı mensupları katıldı.21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen fidan dikim programında bir konuşma yapan Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, "Dünya Ormancılık Günü anısına Sayın Valimizin de katılımıyla fidan dikimimizi yaptık. Ordu ilimizde 11 Kasım 2020 tarihinden buyana toplam 2 milyon adet fidanı toprakla buluşturduk. Bahar ayının bitimine kadar fidan dikimlerimiz devam edecek. İlimizde mevcut ormanların daha sağlıklı bir vaziyete gelmesi noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Orman Haftası kapsamında Yenisayaca mevkiinde bir hektarlık alanda, Vali Tuncay Sonel ve programa katılanlar tarafından çam, akçaağaç ile dişbudak cinsi fidan dikimi yapıldı.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz