Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor
OSKİ 7/24 SAHADA - 19 Şubat 2021 Cuma ORDU
OSKİ 7/24 SAHADA

 OSKİ 7/24 SAHADA 

OSKİ'DEN DONAN SU ALMA YAPISINA SICAK DOKUNUŞ


Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklardan dolayı kırsal alanın içme suyu ihtiyacını karşılayan şebekelerde meydana gelen donma ile yaşanan arızalara kısa sürede müdahale etti.


OSKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından içme suyu şebekelerinde meydana gelen donma ve arızalar için seferber oldu. Kar yağışının devam ettiği 3 günlük süre içerisinde ekipler, donan su alma yapılarını tekrar kullanıma açarken mevcut içme suyu hatlarında yaşanan arızaları giderdi."EKİPLERİMİZ SAHADA MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE"


Ordu'da yağan kar ile birlikte tüm ekiplerin teyakkuzda olduğunu ve ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, "Gece gündüz demeden kent merkezi, kırsal ayrımı gözetmeksizin her yere hizmetlerin ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ekiplerimiz, araçlarımızla sahada tam kadro görev yaparak, kar ve soğuk havayla mücadele ediyor. Bu kapsamda Çaybaşı ilçemizde su alma yapılarında meydana gelen donmaya ekiplerimiz müdahale ederek sorunu çözüme kavuşturdu ve ilçemize su akışını sağladı. OSKİ Genel Müdürlüğü olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın susuz kalmamaları için yoğun olarak çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
Ordu'da etkili olan yoğun kar yağışı için tedbirlerini önceden alan OSKİ ekipleri 291 personel, 94 araç ve iş makinası ile sahada görev yapıyor. 24 saat esasına göre çalışan ekipler, çağrı merkezleri ve diğer iletişim kanallarından gelen şikayetlere anında müdahale ederek sorunları ortadan kaldırıyor.