Can Dostlar Emin Ellerde
BÜYÜKŞEHİR YOLLARI AÇTI - 18 Şubat 2021 Perşembe ORDU
BÜYÜKŞEHİR YOLLARI AÇTI

 BÜYÜKŞEHİR YOLLARI AÇTI 

BÜYÜKŞEHİR YOLLARI AÇTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde etkisini sürdüren kar yağışı sonrası tüm mahalle yollarını ulaşıma açtı. 14 bin 982 kilometre yolda kar temizlik çalışması yapan Büyükşehir ekipleri, 234 hastanın hastanelere ulaşmasını sağladı.


Ordu’da Pazartesi gece saatlerinde başlayan kar yağışı ilçelerde etkili oldu. 742 mahalle yolunda 479 iş makinesi ve 550 personelle görev yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapanan yollara anında müdahale etti. Önceden alınan tedbirlerle, yaşanacak olası mağduriyetlerin önüne geçti.


14 BİN 982 KİLOMETRE YOL AÇILDI

Pazartesi gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte, toplam 14 bin 982 kilometre yol ulaşıma açıldı. 742 mahallesi bulunan kentte, sürekli devam eden kar yağışları nedeniyle kapanıp tekrar açılan mahalle sayısı ise 2008 oldu. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde bir metre 20 santime ulaştığı ilde, ortalama kar kalınlığı ise 60 santim olarak ölçüldü. Ekipler çağrı merkezine ulaşarak yardım isteyen 66’sı doğum olmak üzere toplam 234 hastanın hastanelere ulaşmasını sağladı. 81 cenaze için de yollara müdahale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, beraberinde Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us, Fen İşleri Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ve Yapım İşleri Dairesi Başkanı Dursun Ali Kırmızıtaş ile birlikte Akkuş ilçesindeki karla mücadele ekiplerini ziyaret etti.


KAR KALINLIĞI BİR METRE 20 SANTİME ULAŞTI

Yoğun bir karla mücadele çalışmasını geride bıraktıklarını belirten Genel Sekreter Alp, “Kar başladığı andan itibaren ekiplerimiz karla mücadelesini sürdürmektedir. Akkuş ilçemizde şu anda 80 santim kar var. Daha yüksek noktalarda bir metre 20 santim, il genelinde ise ortalama 60 santim kar mevcut. Ekiplerimiz 742 mahallemizde çalışmalarını sürdürüyor. Bizler kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde incelemelerde bulunuyoruz. Özellikle bu bölgedeki araçlarda kar lastiği ve zincir bulundurulması çok önemli.  Ekiplerimiz 234 hastaya ulaştı. Bunların 66’sı doğum hastalarıydı.  Kurak geçen bir yılın ardından bereket yağmaya devam ediyor. Tuzlama çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, açıklamasının ardından karla mücadele ekipleriyle bir araya gelerek, atkı hediye etti. Genel Sekreter Alp ayrıca beraberindekilerle birlikte, sokak hayvanlarına mama desteğinde bulundu.

Öte yandan, il genelinde etkisini yitiren kar yağışı yerini soğuk havaya bıraktı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, can ve sürüş güvenliğini sağlamak için buzlanmalara karşı tuzlama ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz