Can Dostlar Emin Ellerde
BÜYÜKŞEHİR PATİLİ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI - 17 Şubat 2021 Çarşamba ORDU
BÜYÜKŞEHİR PATİLİ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

 BÜYÜKŞEHİR PATİLİ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI 

BÜYÜKŞEHİR PATİLİ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Ordu’yu etkisi altına alan soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Büyükşehir Belediyesi tarafından mama dağıtımı yapılarak beslemeleri yapılıyor.

Ulaşımda zorluk çekilen en ücra köşelerde dâhil olmak üzere şehrin dört bir yanındaki sokak hayvanlarına Büyükşehir Belediyesi mama desteği veriyor. Belediye ekipleri zorlu kış şartlarında verdiği mamalarla çok sayıda hayvanın hayatta kalmasını sağlıyor.


“19 İLÇEMİZİN HER KÖŞESİNE MAMA DAĞITTIK”

Kar ve soğuk havadan en çok etkilenenin sokak hayvanları olduğu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Ekiplerimizle birlikte 19 ilçemizin her köşesinde bulunan sokak hayvanlarımıza mama dağıtımı yapıyoruz” dedi.

Daire Başkanı Okutucu şöyle konuştu:

“Şehrimizi etkisi altına alan kar ve soğuk havadan en çok etkilenen sokak hayvanlarımız oluyor. Kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanıyor ve aç kalıyorlar. Biz bu durumu ortadan kaldırmak için ekiplerimizle birlikte 19 ilçemizin her köşesinde bulunan sokak hayvanlarımıza mama dağıtımı yapıyor, patili dostlarımızı olumsuz hava koşullarında yalnız bırakmıyoruz. Hayvanlarımız için desteklerimiz her zaman devam edecek. Bu duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz.”

Can Dostlar Emin Ellerde