NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
KARANTİNA MAHALLELERİNE YARDIMLAR GEÇİKMEDİ - 9 Şubat 2021 Salı ORDU
KARANTİNA MAHALLELERİNE YARDIMLAR GEÇİKMEDİ

 KARANTİNA MAHALLELERİNE YARDIMLAR GEÇİKMEDİ 

KARANTİNA MAHALLELERİNE YARDIMLAR GEÇİKMEDİ

Ordu’nun Fatsa ilçesinde karantina altına alınan iki mahallenin yardımına Büyükşehir Belediyesi koştu.

Ordu İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda Fatsa ilçesi Büyükkoç ve Küçükkoç Mahalleleri karantinaya alındı. Mahalle sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için destekte bulunan Büyükşehir Belediyesi, toplamda 250 haneye gıda ve hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirdi.


“MAHALLE SAKİNLERİNİN İHTİYAÇLARINI GİDERDİK”

Karantinaya alınan mahallelerinin ihtiyaçlarının karşılandığını ve karantina süresi boyunca da karşılanacağına dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “Mahallelerimizde gerek gıda gerekse hijyen paketimi dağıtımı yaparak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını büyük oranda giderdik” dedi.


Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:

“Kısa bir süre içerisinde ekiplerimizle birlikte karantina altına alınan mahallelerimizde gerek gıda gerekse hijyen paketimi dağıtımı yaparak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını büyük oranda giderdik. Mahalle muhtarlarımızla birlikte gerekli önlemleri alarak paketlerimizi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yine bu mahallelerimize karantina süresi boyunca ihtiyaçları giderilmek üzere yardımlarımıza devam edeceğiz. Muhtarlarımızla sürekli olarak istişare halindeyiz. Gece gündüz fark etmeksizin gerektiğinde ekiplerimiz mahallelerimize ulaşarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Büyükşehir Belediyesi olarak elimiz bu mahallelerimizin üzerinde olacak.”


“BİZİ BU SÜREÇTE YALNIZ BIRAKMADILAR”

Ekonomik anlamda hazırlıksız yakalandıklarını ve ihtiyaçlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını ifade eden Küçükkoç ve Büyükkoç Mahallesi Muhtarları, “Büyükşehir Belediyesi ekipleri bizi bu süreçte yalnız bırakmadı. Vatandaşlarımıza hizmet için buraya geldiler. Gece gündüz ayırt etmeksizin ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Ekonomik anlamda da vatandaşlarımız hazırlıksız yakalanmışlardı. Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gıda, hijyen ve ekmek ihtiyacımız karşılanmış oldu. Bize bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun” şeklinde konuştular.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz