Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor
OSKİ GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR - 8 Şubat 2021 Pazartesi ORDU
OSKİ GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR

 OSKİ GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR 

OSKİ GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), hayata geçirdiği yatırımların yanı sıra mevcut içme suyu sisteminin bakım ve onarımını yaparak olası uzun süreli su kesintilerinin önüne geçiyor.


Şehrin alt yapısını kuvvetlendirmek, meydana gelebilecek büyük su arızalarını ve su kesintilerini önlemek, yıllardır değişmeyen içme suyu hatlarını yenilemek adına OSKİ’YE bağlı ekipler, ana hatlarda geniş kapsamlı bir çalışma başlattı.


OSKİ ekipleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında, Altınordu ilçe merkezinde geniş bir havzaya hizmete veren ve en büyük kapasiteli 15.000 metreküplük ve 4.000 metreküplük içme suyu depolarının giriş borularındaki sızıntıları önlemek adına başlatılan çalışmaların kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.
UZUN SÜRELİ KESİNTİLERİN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ

15.000 metreküplük ve 4.000 metreküplük içme suyu depolarının giriş borularındaki sızıntıları önlemek adına başlatılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Altınordu ilçe merkezinde nüfusun büyük çoğunluğunun içme suyu ihtiyacını sağlayan depolarımızın bakım, onarım ve temizlik çalışmaları ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Bakım çalışması sırasında Altınordu ilçemizin büyük çoğunluğunun su ihtiyacını karşılayan 15.000 metreküplük ve 4.000 metreküplük içme suyu depolarının giriş borularında sızıntı tespit ettik. Gelecekte uzun vadeli su kesintilerinin önüne geçmek ve vatandaşlarımıza daha kaliteli su verebilmek adına ekiplerimiz çalışma başlattı. Depolarımıza gelen suyun girişini sağlayan borularda meydana gelen bu arızaların giderilmesi ve önümüzdeki günlerde meydana gelecek uzun süreli su kesintilerinin önüne geçmek adına ekip arkadaşlarımız yoğun bir çalışma yürütüyorlar” diye konuştu.​


Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor