Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor
6 AYDA 4 BİN 549 İŞ YERİ DENETLENDİ - 8 Aralık 2020 Salı ORDU
6 AYDA 4 BİN 549 İŞ YERİ DENETLENDİ

 6 AYDA 4 BİN 549 İŞ YERİ DENETLENDİ 

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI KORONAVİRÜS DENETİMİNE DEVAM EDİYOR


Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, şehir genelinde Covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla yaptığı denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, son 30 gün içerisinde 1.453 iş yerine denetim gerçekleştirdi.


Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı verilen ulusal mücadele doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Ordu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile belediye yetkili organlarınca alınan tedbirlerin kararlılıkla uygulanması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, son 30 gün içerisinde 1.453 iş yerinde maske, mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere gıda güvenliğiyle de ilgili kontrollerde bulundu.
“VİRÜSÜ KURALLARA BİRLİKTE UYARAK ATLATACAĞIZ”


Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Cevdet Çağlar, ekiplerin sürekli bir denetim yürüttüklerini belirterek şunları kaydetti:


“Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak Covid-19 virüsüne karşın ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda çalışmalarımızı 19 ilçemizde yoğunlaştırdık. Covid-19 virüsüne karşın esnaflarımızı daha duyarlı olmaları konusunda ziyaretler gerçekleştiren ekiplerimiz sosyal mesafe, temizlik ve maske konusunda uyarılarda bulunuyor. Buna bağlı olarak il genelinde ekiplerimiz son 30 gün içerisinde 1.453 iş yerini ziyaret ederek esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı kurallara riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Yine ekiplerimiz son 6 ay içerisinde toplamda 4.549 iş yerinde denetimlerde bulundu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de görevimizin başındayız. Halkımızdan da istirhamımız Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere yetkili organlarımızca alınan tüm karar ve kurallara riayet etmeleridir. Biz bu salgını hep birlikte sosyal mesafeye uyarak, sağlık kurallarına riayet ederek ve yetkili mercilerimizle alınan tüm karar ve kurallara birlikte uyarak atlatacağız” şeklinde konuştu.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor