ALTINORDU BELEDİYESİ ETKİLİ OLAN YAĞIŞLARDA SAHADA ETKİN MÜCADELE VERDİ - 5 Ağustos 2019 Pazartesi ORDU
ALTINORDU BELEDİYESİ ETKİLİ OLAN YAĞIŞLARDA SAHADA ETKİN MÜCADELE VERDİ

 ALTINORDU BELEDİYESİ ETKİLİ OLAN YAĞIŞLARDA SAHADA ETKİN MÜCADELE VERDİ 

ALTINORDU BELEDİYESİ ETKİLİ OLAN YAĞIŞLARDA SAHADA ETKİN MÜCADELE VERDİ

Etkili olan yağışlar dolayısıyla Altınordu Belediyesi tarafından kriz masası oluşturulurken Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'nin koordinasyonunda belediye ekipleri yoğun mesai yaptı.

Ordu ve çevre illerde 4 Ağustos Pazar günü akşam saatlerinde etkili sağanak yağmur Altınordu ilçesinde de hayatı olumsuz etkiledi. Yer yer su baskınlarının yaşandığı Altınordu’da, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören Başkanlığı’nda bir Belediye Başkan Yardımcısının görevlendirildiği kriz masası oluşturuldu.


ALTINORDU BELEDİYESİ YAĞIŞ ÖNCESİNDE TEDBİRLER ALDI

Vatandaşların mağdur olmaması için etkin bir mücadele veren Altınordu Belediyesi, Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü personelinden oluşan 87 kişilik ekip ve Zabıta personeli ile 16 araçla sahada görev yaptı. Ekipler, yağış öncesi yaptığı çalışmalarla ve duyurularla olumsuzlukları en aza indirirken, yağışla birlikte su baskını yaşanan bazı ev ve iş yerlerinde vatandaşların mağduriyetini gidermek için Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Su Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) ekipleri ve birçok kamu kurum ve kuruluşu ile birlikte yoğun mesai harcadı.


BAŞKAN TÖREN, SAHADA İNCELEMELERDE BULUNDU

Yağışlar sebebiyle oluşturulan kriz masasına Başkanlık eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ekiplerin koordinasyonunda büyük rol oynadı. Sahada incelemelerde de bulunan Başkan Tören, su baskını yaşanan işyerlerinde esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileterek çalışma yapan belediye ekiplerine ve iş yeri sahiplerine yardımcı oldu.


TESPİT İÇİN EKİPLER GÖREVLENDİRİLDİ

Fırtına şeklinde yarım saat süren ve Altınordu’da metrekareye 53.8 kg olarak gerçekleşen aşırı sağanak yağış sonrası Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in görevlendirmesi ile sahada tespit çalışmalarına başlanırken meydana gelen olumsuzlukların tekrar yaşanmaması içinde önlem alındı.