Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
OSKİ YILLARIN SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR - 22 Ekim 2020 Perşembe ORDU
OSKİ YILLARIN SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

 OSKİ YILLARIN SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR 

OSKİ YILLARIN SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

Ordu’nun dört bir köşesini şantiyeye çeviren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu çalışmalarına Altınordu ilçesi Bayramlı Mahallesi’nde devam ediyor.

19 ilçede alt yapıdan üst yapıya birçok alanda çalışma gerçekleştiren OSKİ, Altınordu ilçesi Bayramlı Mahallesi’nin yıllardır beklediği içme suyu problemini çözüme kavuşturuyor. Bayramlı Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacının karşılanması için Çambaşı Yaylası’ndan gelen ana isale hattından Bayramlı Mahallesi’ne düzenli içme suyu sağlayacak 9 bin 350 metre uzunluğundaki hatta çalışma başlatıldı.


“MAHALLE KESİNTİSİZ SUYA KAVUŞACAK”

OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Altınordu ilçesi Bayramlı Mahallesi’nde içme suyu problemini çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Genel Müdür Murat Us, “Bayramlı Mahallesi, bugüne kadar yapılmış içme suyu sistemi olmadığı için sıkıntılar yaşıyordu. Sorunu kökten çözüme kavuşturmak için başlattığımız çalışmaları kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Genel Müdür Us, “Altınordu ilçemize bağlı Bayramlı Mahallemizin düzenli bir içme suyu alt yapısı olmadığı için mahalle sakinlerimiz özellikle yaz aylarında büyük sorun yaşıyordu. Bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak için, Çambaşı Yaylası’ndan gelen ana isale hattından Bayramlı Mahallesi’ne düzenli içme suyu sağlayacak isale hattı çalışmalarına başladık. Toplam 9.360 metre uzunluğundaki hattın 4.000 metresi tamamlanırken proje kapsamındaki 1 adet 50 m3 depo ve 4 adet maslak yapısının çalışmaları devam ediyor. Proje tamamlandığında Bayramlı Mahallesi düzenli bir içme suyu sistemine kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz