ADİL MISIRCI DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ - 31 Temmuz 2019 Çarşamba ORDU
ADİL MISIRCI DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ

 ADİL MISIRCI DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ 

BİR SÜRE ÖNCE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİKLERİ İTALYA’DAKİ TURNUVADAN 1 GÜMÜŞ, 1 BRONZ MADALYA İLE DÖNEN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜREŞÇİLERİ, BU KEZ BULGARİSTAN’DAN DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLARAK DÖNDÜ

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER:“AVRUPA’DA ALDIĞIMIZ HER BAŞARI TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ TÜM DÜNYAYA GÖSTERMESİ İÇİN BİR FIRSATTIR”

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda 110 kg’da mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Adil Mısırcı, dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Adil Mısırcı, ABD’li Catka’yı 7-4, Moldovalı Marius Uja’yı 8-0 yenerek çıktığı müsabakada Ermeni rakibi Sergey Sargsyan’ı 3-2 yenerek bronz madalya kazandı.

Mısırcı’nın bronz madalya alarak dünya üçüncülüğünü tebrik eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Avrupa’da aldığımız her başarı Türk’ün gücünü tüm dünyaya göstermesi için bir fırsattır” dedi.

Başkan Güler, “2 yıl önce kurulan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübünün elde ettiği başarılar kısa sürede ne denli önemli bir yol kat ettiğini gözler önüne seriyor. Kısa süre önce yine güreş takımımız İtalya’dan 1 gümüş, 1 bronz madalya ile dönmüştü. Şimdi de bir başka sporcumuzun dünya üçüncülüğü elde ederek hem ülkemizi hem de ilimizin adını duyurması bizleri gururlandırdı. Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübümüzün başarılarının daim olacağına inancımız tamdır. Avrupa’da aldığımız her başarı Türk’ün gücünü tüm dünyaya göstermesi için bir fırsattır. Bizde bu noktada üzerimize düşeni sonuna kadar yerine getireceğiz” diye konuştu.

Ramazan Ayı
Ramazan Ayı