Oski Kayıp Kaçak
BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARI UNUTMADI - 1 Ekim 2020 Perşembe ORDU
BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARI UNUTMADI

 BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARI UNUTMADI 

BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARI UNUTMADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında 5 ilçede 101 yaşlıya ikramlık yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının desteğiyle, YADES 2019 (Yaşlı Destek Programı) kapsamında hazırlanan ve 19 ilçede uygulanan “Kıdemliler Konağı” projesi kapsamında özverili çalışmalar hayata geçiriliyor. Proje kapsamında hizmet verilen yaşlılar, Yaşlılar Gününde de unutulmadı. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in selamıyla gönderilen ikramlık yemek ve hediyeler yaşlıların yüzünü güldürdü.


82 HANEYE YEMEK DAĞITILDI

Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe, Ulubey olmak üzere 5 ilçede 82 hane ve 101 yaşlı vatandaşa ikramlık yemek ve hediye takdim edildi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalardan memnun olduklarını ifade etti.


HER KOŞULDA YANLARINDAYIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından takip edilen, Ordu Valiliği tarafından denetimi yapılan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kıdemliler Konağı” projesi kapsamında yaşlılara evde temizlik, sağlık ve psikolojik destek hizmeti veriliyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin hijyen paketi ve sıcak yemek hizmeti sunduğu proje kapsamında kişilerin olası acil durumlarda yakınlarına ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerine kolaylıkla ulaşabilmesi için Mobil Sosyal Alarm Cihazı da veriliyor.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz