Doğa Kafe
SÜLEYMAN FELEK CADDESİ RENKLENİYOR - 18 Eylül 2020 Cuma ORDU
SÜLEYMAN FELEK CADDESİ RENKLENİYOR

 SÜLEYMAN FELEK CADDESİ RENKLENİYOR 

SÜLEYMAN FELEK CADDESİ RENKLENİYOR

Kentin çehresini değiştiren projeleri hayata geçirirken çevreci, doğaya uyumlu çalışmalara özen gösteren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Süleyman Felek Caddesi’ni yeşil adacıklarla donatarak caddeye canlılık kazandırıyor.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla ilk olarak Hüner Pastanesi önüne yerleştirilen, cadde boyunca 27 noktaya daha konumlandırılacak olan yeşil adacıklar vatandaşların da beğenisini kazandı.


“CADDE MODERN BİR GÖRÜNÜM KAZANACAK”

Vatandaşların şikâyet ve talepleri göz önüne alınarak caddenin renklendirilmesi için harekete geçtiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Altınordu ilçemizin en işlek, ticaret hacminin yoğun olduğu Süleyman Felek Caddemizde, vatandaşlarımızdan gelen talepleri göz önünde bulundurarak renklendirme çalışmasına başladık. Amacımız caddenin canlılık kazanmasını sağlamak ve insan yoğunluğu aktif olan bir caddeye modern görünüm kazandırmaktı. Oturma elemanlı yeşil ada şeklinde tasarlanan modüler saksıları ilk olarak caddenin en geniş noktası olan Hüner Pastanesi’nin önüne yerleştirdik. 45 m² yeşil alana sahip olan adaların içerisini de her mevsim yeşil kalan bitkiler ve sezonluk çiçeklerle donatarak görsel etkisini artırmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız çalışma vatandaşlarımızın da beğenisini kazanıyor ” dedi.


“27 ADET SAKSI DAHA YERLEŞTİRİLECEK”

Çalışmaların devam edeceğine dikkat çeken Başkan Güler, “Caddenin geneline yayacağımız çalışma kapsamında 27 adet modüler saksıyı da caddeyle bütünleştireceğiz. Sırrıpaşa Caddesi’nin bina duvarlarını renklendiren ekibimiz, şimdi de Süleyman Felek Caddesi’nin zeminini renklendirerek caddeye canlılık kazandıracak. Her iki caddemiz de ilimizin sosyal hayatına önemli bir katkı sunacağı gibi dikkatleri de üzerine çekecek. Daha güzel daha yaşanabilir bir Ordu için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Doğa Kafe