Mevlid Kandili
YILLARIN SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM - 8 Eylül 2020 Salı ORDU
YILLARIN SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM

 YILLARIN SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM 

YILLARIN SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM

İçme suyu ve kanalizasyon projelerini ara vermeden sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Fatsa ilçesi Özel Sanayi Sitesi’nin alt yapı sorununu kalıcı çözüme kavuşturdu.


“KALICI ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

Her yağış sonrası eli yüreğinde olan sanayi esnafının bu sıkıntısını çözüme kavuşturmak için kısa süre önce başlatılan çalışmaların tamamlandığını söyleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Fatsa ilçesi Konakbaşı Mahallemizde bulunan Özel Sanayi Sitesi’nin alt yapısı kullanım ömrünü tamamlamış ve ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. Öyle ki yaşanan sel afetlerinde sanayi esnafımız büyük mağduriyetler yaşamıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa ilçe ziyaretinde sanayi esnafı ile istişare yapmış ve yaşanan bu sorunun kökten çözülmesi için bizlere talimat vermişti. İçme suyu ve alt yapı sorununu kalıcı çözüme kavuşturmak için ihalesi yapılan bu çalışma yüklenici firma tarafından tamamlandı. Tamamen yenilenen içme suyu ve kanalizasyon hatları ile Fatsa Küçük Sanayi Sitesi artık modern görüntüsü ile hizmet vermeye devam edecek” dedi.


“SANAYİ SİTESİNİN ÇEVRESİ SAĞLIKLI BİR ALT YAPIYA KAVUŞTU”

Sanayi Sitesinin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan yağmur suyu hatlarına menfezler döşenerek su baskınlarının önüne geçildiğini sözlerine ekleyen Genel Müdür Us, “Eskimiş ve günümüz sistemlerine uymayan içme suyu ve kanalizasyon hatları yenilenerek bölgenin alt yapısı sil baştan yeniden inşa edildi. Çalışmalar kapsamında 970 metre yağmur suyu hattı, 750 metre içme suyu hattı ve 730 metre kanalizasyon hattı döşenerek Fatsa Küçük Sanayi Sitesi sağlıklı bir alt yapıya kavuşturuldu” diye konuştu.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz