Doğa Kafe
KABATAŞ İLÇESİNDE 3 BİNA KARANTİNAYA ALINDI - 17 Ağustos 2020 Pazartesi ORDU
KABATAŞ İLÇESİNDE 3 BİNA KARANTİNAYA ALINDI

 KABATAŞ İLÇESİNDE 3 BİNA KARANTİNAYA ALINDI 

Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi Çongara Mevkii'ndeki 3 Bina Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, "Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür." denildi.

 

Karar Tarihi: 14/08/2020

Karar No: 132

İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi 14.08.2020 tarihinde saat 22:00'da Ordu Valisi Tuncay SONEL Başkanlığı'nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları almıştır.


ALINAN KARARLAR

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda;

1- Ordu İli Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi'nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edildiği, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi Çongara Küme Evleri Mevkiinde yer alan 26, 27 ve 30 nolu binalarda 14.08.2020 tarihi saat 24.00'dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu binalar ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz