ORDUDA KANO SPORU ULUSLARARASI HALE GELİYOR - 21 Temmuz 2019 Pazar ORDU
ORDUDA KANO SPORU ULUSLARARASI HALE GELİYOR

 ORDUDA KANO SPORU ULUSLARARASI HALE GELİYOR 

HİLMİ GÜLER: ORDU KANO SPORU İÇİN EN GÜZEL YER

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu'da kano sporunu uluslararası hale getirmek için kano federasyonu ile görüşmelere devam ettiklerini belirterek, “Kano sporlarında ilimizin adını bütün dünyaya duyuracağız” dedi.

Denizi, gölleri, menderesleri ve eşsiz kanyonları ile Ordu, Kano sporunun merkezi oluyor. Altınordu sahilinde Kano Sporcuları ile bir araya gelen Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını söyledi. Ordu’yu birçok spor branşında ilk sıraya taşımak istediklerini ifade eden Başkan Güler, bunun için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini aktardı.


"KANO SPOR'U ORDU'DA ULUSLARASI HALE GETİRİLİYOR"

Kano Sporun Ordu'da uluslararası hale getirmek için görüşmelerin federasyon ile devam ettiğinin altını çizen Başkan Güler, " Ordu'da bu spor için çok uygun bir yer, Kano Federasyonu ile Ordu'da uluslararası yarışmalar için listeye alması için görüşmelerimiz devam ediyor" diye konuştu.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler sözlerine şöyle devam etti.

"Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak kano sporu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ordulu sporcularımız sayesinde kano sporlarında ilimizin adını bütün dünyaya duyuracağız. Kano Federasyonu ile görüşmelerimizi yaptık. Ordu'yu Uluslararası bir pist olarak yapmayı hedefliyoruz. Bu görüşmelerimiz neticesinde Havalimanın olduğu sahilimizde federasyon tarafından gerekli ölçümler yapıyor. Bu ölçümler istediğimiz ölçüde çıktığı zaman ilimiz artık kano sporunda uluslararası yarışların yapıldığı bir yer haline gelecek. Bu sporu sadece Karadeniz'de değil, ilimizin güzel coğrafyasında bulunan göllerimizde de değerlendireceğiz. Bunun için Topçam barajımız, Aybastı Perşembe yaylamızda bulunan mendereslerimizde kanoyu kullanacağız, Ordu'muzu geleceğe hazırlarken de kano sporu ile daha renkli bir hale getireceğiz" şeklinde konuştu.