Doğa Kafe
AKKUŞTA PAZARA YENİ GÜNÜNDE YOĞUN İLGİ - 18 Haziran 2020 Perşembe ORDU
AKKUŞTA PAZARA YENİ GÜNÜNDE YOĞUN İLGİ

 AKKUŞTA PAZARA YENİ GÜNÜNDE YOĞUN İLGİ 

AKKUŞ’TA PAZARA YENİ GÜNÜNDE YOĞUN İLGİ

Akkuş Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve pazarcı esnafıyla yapılan istişareler sonucu Perşembe gününe alınan açık halk pazarına yeni gününde yoğun ilgi oldu.

İlçede Cumartesi kurulan açık halk pazarı, yapılan hazırlıklar ve ön çalışmalar sonucu yeni gününe yani bugün bismillah dedi.

Özellikle merkeze uzak mahallelerden gelen vatandaşlar açık halk pazarının Perşembe gününe alınmasından mutlu olduklarını dile getirerek, ilçe merkezine geldiklerinde hafta sonu resmi işlemlerini yapamadıklarını, dolayısıyla alınan kararın yerinde olduğuna değindiler.


“Esnaf ve Vatandaş Pazarın Yeni Gününden Memnun”

Yeni gününde ilk kez kurulan Akkuş açık halk pazarı, hem vatandaşlardan hem de pazarcı esnafı tarafından beğeni topladı. Her hafta sonu Cumartesi günleri kurulan halk pazarının yeni gününe yani Perşembeye alınması vatandaşın ve esnafın işine yaradı. Açık halk pazarının perşembeye alınmasıyla birlikte yoğunluk yaşayan esnaf ilk izlenim olarak satışların güzel olduğunu ifade etti.

Pazar yeri denetimlerini sürdüren Akkuş Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ise, sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulanarak, vatandaşlara ve pazarcı esnafına maske dağıtımı gerçekleştirdi.


Doğa Kafe