Mevlid Kandili
ALTINORDU BELEDİYEMİZ CAMİLERİ İBADETE HAZIRLADI - 29 Mayıs 2020 Cuma ORDU
ALTINORDU BELEDİYEMİZ CAMİLERİ İBADETE HAZIRLADI

 ALTINORDU BELEDİYEMİZ CAMİLERİ İBADETE HAZIRLADI 

CUMA NAMAZI ÖNCESİ VATANDAŞLARA MASKE VE DEZENFEKTAN DAĞITILDI

Altınordu Belediyemiz cami bahçeleri ile sınırlandırılan ve uzun bir aradan sonra toplu olarak kılınan Cuma namazı öncesi ibadethanelerde detaylı dezenfekte çalışması gerçekleştirirken namaz saatinde ise vatandaşlara el dezenfektanı ve maske dağıttı.

COVİD-19 tedbirleri kapsamında geçici süreyle toplu ibadete kapatılan camiler yeniden ibadete açıldı. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde cami bahçelerinde eda edilen Cuma namazı öncesi Altınordu Belediyemiz ekiplerince şehrimizde bulunan tüm ibadethaneleri dezenfekte edildi. Namaz saati geldiğinde ise namaz kılınan cami bahçelerine Altınordu Belediyemiz tarafından kurulan stantlarda vatandaşlara el dezenfektanı ve maske dağıtıldı.


Pandemi sürecinin başında şehrimizde bulunan tüm ibadethaneleri dezenfekte eden Altınordu Belediyemiz, camilerde ibadetin yeniden başlaması öncesi de Cuma namazı kılınacak camileri ve bahçelerini ise sil baştan yeniden temizliğini yapıp dezenfekte etmişti.

Periyodik olarak devam eden ibadethane dezenfektelerinin yanı sıra ekiplerimiz, ibadethanelerin iç kısımlarında bulunan hasır ve halıları da özel solisyonlarla dezenfekte ederek hijyenik hale getirmeyi aralıksız sürdürüyor.

Doğa Kafe
Doğa Kafe