Mevlid Kandili
BÜYÜKŞEHİR, CAMİLERİ İBADETE HAZIR HALA GETİRİYOR - 28 Mayıs 2020 Perşembe ORDU
BÜYÜKŞEHİR, CAMİLERİ İBADETE HAZIR HALA GETİRİYOR

 BÜYÜKŞEHİR, CAMİLERİ İBADETE HAZIR HALA GETİRİYOR 

BÜYÜKŞEHİR, CAMİLERİ İBADETE HAZIR HALA GETİRİYOR

Pandemi süresince kapalı olan camilerin İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeyle 29 Mayıs tarihi itibariyle açılacağının belirtilmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

Salgının görülmeye başlamasından bu yana düzenli olarak halkın yoğun olduğu alanlarda dezenfekte çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, yayınlanan genelgeyle açılacağı belirtilen camilerin iç bölümlerinde dezenfekte, avlularında da yıkama çalışması gerçekleştirdi. Aynı zamanda ekipler, sosyal mesafenin korunarak ibadetlerin yapılacağı camilere el dezenfektanı dispanserleri de yerleştirdi. 19 ilçede sürdürülen dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında Altınordu ilçesinde 34, Fatsa ilçesinde 21 ve Ünye ilçesinde bulunan 15 adet camii ve mescidin dezenfeksiyon işlemleri tamamlandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yapılan çalışmalarla hijyen koşullarının sağlandığı camilerde düzenli olarak dezenfekte ve yıkama çalışmalarına devam edecek.


“HİJYEN KOŞULLARI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ”

Dezenfekte edilip yıkama işlemleri gerçekleştirilen camilerde sosyal mesafe kurallarına uyarak ibadetlerin gerçekleştirilebileceğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Salgın sürecinde ilimizde titiz bir çalışma gerçekleştirdik. Dezenfekte etmediğimiz alan, tedbir almadığımız mekân bırakmadık. Caddeleri, sokakları, kamu kurumlarını, ibadethaneleri vb. bir çok alanda dezenfekte çalışmalarımızı düzenli olarak yürüttük. Normalleşme sürecine girerken de çalışmalarımızı aynı titizlikle yürütmeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinde kapalı olan camilerimizin 29 Mayıs tarihi itibariyle açılmasıyla birlikte de bazı açılacak olan camilerimizde dezenfekte ve yıkama çalışması yapıyoruz. Aynı zamanda el dezenfektanı dispanserlerini de camilerimize yerleştirdik. İbadetlere kısa süreliğine kapatılan camilerimizde hijyen koşulları için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de açık olacak camilerimizde aynı çalışmaları yapmayı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız sosyal mesafe kurallarına riayet ederek ibadetlerini buralarda gerçekleştirebilirler. Rehavete kapılmadan belirlenen kurallara uyarsak, bu süreci daha hızlı bir şekilde bitirmiş olacağız” dedi.


Bu Alana Reklam Verebilirsiniz