Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
ÜNYENİN ELİ YÜREĞİNDEYDİ - 27 Mayıs 2020 Çarşamba ORDU
ÜNYENİN ELİ YÜREĞİNDEYDİ

 ÜNYENİN ELİ YÜREĞİNDEYDİ 

BÜYÜKŞEHİR SORUNA NEŞTER VURDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’nin iki caddesinde yağmur sonrası meydana gelen su baskınlarına neşter vurdu. Altyapısı sil baştan tamamlanan caddelerde, sıcak asfalt çalışmaları başladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde altyapı ve yol çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir ekipleri, asfalt sezonunda, ilçe merkezlerini ve mahallelerini standartı yüksek, konforlu yollarla buluşturmak için hummalı bir çalışma yürütüyor.

19 ilçede birçok noktada asfalt ve beton yol çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ünye ilçe merkezindeki iki caddeyi sıcak asfalta kavuşturuyor.  Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, 20 Temmuz ve Cengiz Topel Caddelerinde başlayan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.


BAŞKAN VEKİLİ ATİK: “GÜZEL BİR GÜNE ŞAHİTLİK EDİYORUZ”

Ünye için güzel bir güne şahitlik ettiklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, “Bölgede her yağmur yağdığında yaşananlar, kanayan bir yaraydı. Çok zor durumların yaşandığı bu iki caddede, altyapı sorununun yıllar sonra çözüme kavuşturulduğuna şahitlik ediyoruz. Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Ünye halkına yapılan bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra uzun yıllar, bölgedeki esnafımız hiçbir sorun yaşamadan faaliyetlerine devam edecekler. Ünye’de, Büyükşehir belediyesi olarak yapmış olduğumuz yatırımlardan biri olan bisiklet yolu projemiz de en kısa sürede sayın Başkanımızın liderliğinde hayata geçirilecektir. Ünyeli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 


TAVLI: “ÜNYE HALKI ADINA BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Ünyeli hemşerilerim adına yürekten teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bu bölgede yağmur yağdığında işyerlerini su basıyordu. Altyapı tamamlandı. Sıcak asfalt sonrası, 20 Temmuz ve Cengiz Topel Caddelerinin konforu artmış olacak. Diğer bir yandan, Saraçlı mahallesi’nden Şeyh Yunus’a giden sıcak asfalt çalışmasıyla farklı bir sorun kökünden halledilmiş oldu. Yine Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki İpekyolu Caddesi’nde altyapısı tamamlanmış olan bölgeye de sıcak asfalt çalışması olacak. Asfalt haricinde diğer sorunlara da çözümler üretiliyor. Büyükşehir marifetiyle yapılması gereken ve ihtiyaç duyulan her noktaya müdahale edilmektedir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın, “Nisan’dan sonra değişimi her yerde yaşayacağız” ifadesiyle birlikte, değişimi burada yaşamaktayız. Büyükşehir Belediyemizin bisiklet yolu projesinin ihalesi de gerçekleşti.” diye konuştu.


ŞİŞMAN: “BAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE HİZMETLER KOŞAR ADIM İLERLİYOR”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman ise “Bugün Ünye için güzel bir gün. 25 gün önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, 20 Temmuz ve Cengiz Topel caddelerinin olduğu güzergahlarda altyapı çalışmalarına başlamıştık. Altyapı çalışmalarını tamamladık ve bugün itibariyle sıcak asfalt çalışmalarına başladık. İki gün içerisinde çalışmaları tamamlayıp, diğer bölgelere geçeceğiz. Ünye’de sadece sıcak asfalt değil, birçok bölgede yatırımlarımız var. Ünye Belediyemizle birlikte tam bir koordinasyon ve uyumla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda bugün burada yaptığımız çalışma, bir iş birliğinin göstergesi. Ekip halinde biz bir bütünüz. Bu birlikteliği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. Onun liderliğinde biz hızlıca yolumuza devam ediyoruz. Hizmetlerimiz koşar adım ilerliyor” şeklinde konuştu.

​ 

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz