ORDUDA BİNA DUVARLARI TUVAL OLUYOR - 26 Mayıs 2020 Salı ORDU
ORDUDA BİNA DUVARLARI TUVAL OLUYOR

 ORDUDA BİNA DUVARLARI TUVAL OLUYOR 

ORDU’DA BİNA DUVARLARI TUVAL OLUYOR

Ordu’yu ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtacak mimari ve sanatsal dokunuşlara önem veren Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinin önemli noktalarındaki sağır bina cephelerini Ordu’nun ruhunu yansıtacak resimlerle süslüyor.

Kendi özgün tarzlarını yaratmış, genç sanatçılar tarafından ilk etapta üç farklı duvarda uygulanacak çalışmalarla büyük, boş ve ürkütücü gözüken bina cepheleri, resim tuvalini andıracak.


“KENTİMİZİ SANATLA GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Duvar resimleri yaygınlaştıkça şehirlerin güzelliğinin arttığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Turizmin gözdesi dünya şehirlerinde hayat sokaklarda geçiyor. Müzik, yemek, sergiler hepsi sokaklarda hayat buluyor. Bu şehirlerin başka ortak noktası da duvarlarıdır. Duvar resimleri yaygınlaştıkça yeni dünyanın eski şehirleri giderek güzelleşiyor. Duvar resimleri sayesinde şehirler sanki açık hava galerisi gibi bir görünüm kazanıyor. Bunları görmek için özel turlar dahi düzenleniyor. Biz de bundan yola çıkarak kentin önemli noktalarındaki boş duvarlara resimler yapmaya karar verdik. Yapacağımız çalışmayla kentimizi sanat üzerinden güzelleştirmeyi ve yaşayanlara farklı bakış açısı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.


“İLK OLARAK ÜÇ DUVARDA UYGULANACAK”

Yapılacak çalışmaların ilk etapta üç duvarda uygulanacağını ifade eden Başkan Güler, “Dünyadaki uygulamalarda her duvar birbirinden farklı sanatçılar tarafından farklı tarzlarda boyanıyor. Biz orijinal bir fikir geliştirdik. Her sanatçı Ordu’nun zaman içinde giderek kaybolan sosyal ve kültürel kimliğini hatırlatacak resimler yapsın istedik. Bunun yanı sıra farklı konseptlerdeki çalışmalar da duvarlarımızı süsleyecek. Kendi özgün tarzlarını yaratmış, çok genç olan sanatçılarımız, çalışmalarını ilk etapta Altınordu ilçemizdeki üç farklı duvarda uygulayacaktır” diye konuştu.