NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
ESKİ SANAYİ BÖLGESİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU - 23 Mayıs 2020 Cumartesi ORDU
ESKİ SANAYİ BÖLGESİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU

 ESKİ SANAYİ BÖLGESİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU 

ESKİ SANAYİ BÖLGESİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Yeni Mahalle eski sanayi bölgesinde yapımı tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından başlanan ve sona gelinen sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan çalışma ile eski sanayi bölgesinin sorunlardan kurtulduğunu ifade eden Başkan Tören, “Yeni Mahallede önemli bir eksikliği ve hizmet beklentisini karşılamış olduk” dedi.

‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi, Koronavirüsle mücadelede başarılı bir çalışma yürütüyor. Sosyal belediyecilik alanında sayısız çalışma yapan ve vatandaşların takdirini toplayan Altınordu Belediyesi, klasik belediyecilik çalışmalarına da ara vermiyor.

‘Önce insan’ diyen Altınordu Belediyesi, yaşanabilir, huzurlu, sağlıklı, güvenli, temiz, modern ve konforlu şehir hedefi doğrultusunda sürdürdüğü çalışmalarına planlı ve programlı bir şekilde devam ediyor.


ESKİ SANAYİ BÖLGESİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Her alanda şehrin konforunu yükseltici çalışmalara imza atan Altınordu Belediyesi, bu kapsamda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına da büyük önem veriyor. İklim değişiklikleriyle birlikte bölgemizde sıklıkla görülmeye başlanan aşırı yağışlar sonrası aşırı yağışlarda sorunlar yaşanan mahalleleri tespit eden Altınordu Belediyesi, bu mahallelerden bir tanesi olan Yeni Mahallede eski sanayi olarak adlandırılan bölgede geçtiğimiz günlerde başladığı alt yapı çalışmalarını tamamladı. 

Karadeniz ve Kahraman Sağra Caddeleri başta olmak üzere 326, 331, 332, 333, 334 ve 335nolu sokaklarda eski ve yıpranmış boruları çıkaran Altınordu Belediyesi ekipleri, bu boruların yerine modern kullanım ömrü uzun borularla yağmur suyu hatlarının dayanıklı hale gelmesini sağladı. Ekipler alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sanayi bölgesinin üst yapısını da sıcak asfaltla buluşturdu.


BAŞKAN TÖREN “KLASİK BELEDİYECİLİK HİZMETLERİMİZİ KESİNTİSİZ SÜRDÜRÜYORUZ”

Yeni Mahalle eski sanayi bölgesinde yürütülen sıcak asfalt çalışmalarını yerin de inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Eski sanayi bölgesinin alt yapı ve üst yapısıyla konfora kavuştuğunu ve aşırı yağışlarda esnafın ve vatandaşların sıkıntı çekmekten kurtulduğunu aktaran Başkan Tören, “Uzun yıllardır eski sanayi bölgesinde bulunan vatandaşlarımızın ve 200 esnafımızın alt yapı ve üst yapıya bağlı olarak aşırı yağmur sonrası mağduriyetleri vardı. Altınordu Belediyesi olarak özellikle klasik belediyecilik anlamında hizmetlerimize 13 aydır aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda ilk atılımını Düz Mahallede başlattığımız bu çalışmayı Şirinevler ve yeni sanayi bölgesinde de gerçekleştirdik. Bu çalışmaların ardından Yeni Mahallemizde bulunan eski sanayi bölgesinde kronik hale gelen sorunları gidermek için çalışma başlattık. Toplamda 12 bin metrekareyi bulan alanda yağmur suları ile ilgili alt yapı yenileme çalışmalarımızın hemen ardından üst yapı ile ilgili de özellikle esnafımızın tozdan, topraktan sorun olarak şikâyet ettiği bu problemi de ortadan kaldırmak adına sıcak asfalt çalışmamıza başladık ve çalışmalarımızı bitirdik. Hem sanayi bölgesi hem de mahalle kesişim noktasında yaptığımız bu iyileşme ile birlikte Yeni Mahalleye yaşam konforu itibariyle de sorun yaratan bu bölgede önemli bir eksikliği ve hizmet beklentisini de karşılamış olduk. Bu çalışmamız eski sanayi bölgesi esnafımıza, Yeni Mahallede yaşayan vatandaşlarımıza ve Altınordu’muza hayırlı olsun” dedi.

İncelemeler sırasında vatandaşlarla ve sanayi esnafıyla da bir araya gelen Başkan Tören, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.


SANAYİ ESNAFINDAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Altınordu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan alt yapı ve üst yapı çalışmalarını değerlendiren eski sanayi sitesi esnafları, yapılan çalışmalardan dolayı son derece mutlu olduklarını belirttiler. Yağmur sonrası çok büyük problem yaşadıklarını ve işyerlerinin zarar gördüğünü aktaran sanayi esnafı, yapılan alt yapı ile su baskınlarından, sıcak asfalt çalışmasıyla da tozdan, topraktan kurtulduklarını belirttiler. Esnaf ve vatandaşlar çalışmalar dolayısıyla da Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür ettiler.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz