Doğa Kafe
ZABITA DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR - 20 Mayıs 2020 Çarşamba ORDU
ZABITA DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 ZABITA DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR 

VATANDAŞLARA MASKE DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Altınordu belediyesi zabıta ekipleri Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerin uygulanması için sürdürdüğü denetimlerini yaklaşan bayram nedeniyle sıklaştırdı.


Pazaryerleri ve alışveriş merkezlerinde Ramazan Bayramı öncesi yaşanması muhtemel yoğunluğu dikkate alan Altınordu Belediyesi Zabıta ekipleri, Pazar yerlerine giriş ve çıkışlarda kontrollerini sürdürüyor. Pazara gelen vatandaşların girişte ateşleri ölçülüyor, el dezenfekte noktasında ellerin dezenfekte edilmesi sağlanıyor. Ayrıca maskesiz pazar yerlerine girişe izin vermeyen zabıta ekipleri vatandaşlara maske dağıtıyor.


Pazarcılara yönelik önlemleri de sıkı bir şekilde uygulayan Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri, maskesiz ve eldivensiz satışlara izin vermediği gibi Kovid-19 önlemleri kapsamında insanlar arasındaki sosyal mesafe ve pazar tezgâhları arasında olması gereken mesafe kuralları ile sebze ve meyvelerin el sürülmeden gözle seçilmesi kurallarını da sıkı bir şekilde denetlemeye devam ediyor. Ayrıca market, fırın ve diğer benzeri iş yerlerinde de zabıta denetimleri sürüyor.


ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediyesi sürdürdükleri yoğun denetimlerin yanı sıra vatandaşlara maske dağıtımını da devam ediyor. Şehrin merkezi ve insan yoğunluğu bulunan caddelerinde vatandaşlara sosyal mesafe ve maske takılması uyarılarını sürdüren zabıta ekipleri maske dağıtmaya da devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde il Hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan karar gereğince Altınordu’da maskesiz dolaşmanın yasaklandığı İsmet Paşa, Süleyman Felek ve Zübeyde Hanım Caddeleri ile Altınordu'nun sahil bandı olan Atatürk Bulvarında vatandaşlara Altınordu Belediyesi'nce maske dağıtımı devam ediyor.

Mevlid Kandili
Mevlid Kandili