Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ, UMUDUMUZ VE UFKUMUZDUR - 18 Mayıs 2020 Pazartesi ORDU
GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ, UMUDUMUZ VE UFKUMUZDUR

 GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ, UMUDUMUZ VE UFKUMUZDUR 

BAŞKAN TÖREN’DEN 19 MAYIS MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs’ın özgürlüğe ve bağımsızlığa atılan ilk adım olduğunu ifade eden Başkan Tören, bu emaneti gelecek kuşaklara aktarma sorumluluğu içerisinde olduklarını söyledi. ‘Gençler bizim geleceğimiz, umudumuz ve ufkumuz’ diyen Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yerdi:

“19 Mayıs, 101 yıl önce Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 'ya istiklal ya ölüm' diyerek vatanını işgal etmek isteyenlere başkaldırdığı ve milli iradeye dayanan, tam bağımsız bir devlet hedefiyle harekete geçtiği gündür.

Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş; birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır.

 19 Mayıs, özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru atılan ilk adımdır.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi ise geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin en önemli göstergesidir.

Gençlerimizin ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, erdemli ve özgüvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur.

Bu yıl Koronavirüs pandemisi dolayısıyla dini ve milli bayramlar olmak üzere birçok gün ve geceyi evlerimizde ihya etmek durumundayız. Bizlerde bu özel gün ve gecelerde de hizmet etmeye o günlerin duygu ve düşüncelerini düzenlediğimiz etkinliklerle sizlere yansıtmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını. Millî mücadelenin kahramanlarını ve vatan uğruna canını feda edan şühedâyı rahmetle anıyor, gençlerimizin, hemşehrilerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz