VALİMİZ SEDDAR YAVUZ VATANDAŞLARDAN RİCA ETTİ - 16 Mayıs 2020 Cumartesi ORDU
VALİMİZ SEDDAR YAVUZ VATANDAŞLARDAN RİCA ETTİ

 VALİMİZ SEDDAR YAVUZ VATANDAŞLARDAN RİCA ETTİ 

Sevgili Ordulu Kardeşlerim;

Malumunuz oldugu üzere, Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak amacıyla alınan tedbirler kapsamında, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır. 

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız uzun zaman sonra geçtiğimiz hafta belli saatler arasında sokağa çıkmış ve gönüllerince bir vakit geçirmişlerdi.

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ikinci kez, 17 Mayıs 2020 Pazar günü (yarın) 12.00 ile 18.00 saatleri arasında sokağa çıkacaklardır. 

Kovid-19 salgınında risk altında olan bu vatandaşlarımızın, riskten uzak rahatça sokaklarda gezebilmelerine imkan sağlayabilmek amacıyla onların sokağa çıkış saatlerinde diğer vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını özellikle istirham ediyorum. 

Yaşlılarımız, bu süreçte büyük özveri ve fedakarlıkta bulundular. Bizler de onlara anlayış göstererek, onlar için bu fedakarlığı çok görmeyelim. 

Gelin! 17 Mayıs 2020 Pazar günü 12.00 ile 18.00 saatleri arasında sokakları, caddeleri, parkları, meydanları onlara bırakalım. Onlar da riskten uzak gönüllerince, hoşça vakit geçirsinler. Hep birlikte onları mutlu edelim. 

Yaşlılarımıza hiçbir zaman saygıda ve hürmette kusur etmeyen Kıymetli Hemşehrilerimizin, bu fedakarlıkta bulanacağına yürekten inanıyorum.

Seddar YAVUZ
ORDU VALİSİ