Mevlid Kandili
15 GÜNDE 3 YATIRIMA İMZA ATILDI - 16 Mayıs 2020 Cumartesi ORDU
15 GÜNDE 3 YATIRIMA İMZA ATILDI

 15 GÜNDE 3 YATIRIMA İMZA ATILDI 

15 GÜNDE 3 YATIRIMA İMZA ATILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı ilçesinde, 15 günde üç önemli yatırıma imza attı. İlçe Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, büyükşehir belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve çalışmaların devam ettiği yatırımlar için Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.


Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, 15 gün önce, sorunları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Aybastı ilçesine gitti. Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ile birlikte, saha gezileri yapıp, eksiklikleri yerinde tespit eden Şişman, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e, ilçede yapılması planlanan ve acil olan yatırımlarla ilgili bilgi sundu. Başkan Güler’in “Vakit kaybetmeden çalışmalara başlayın” talimatı üzerine, Aybastı ilçesinde hummalı bir çalışma başladı.


80 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

İlk olarak ilçenin 80 yıllık sorunlarından biri olan Çemlik Güney Deresi’nde çalışma başlatıldı. Mezbahanenin hemen arkasında bulunan derenin etrafa yaydığı koku nedeniyle zemin iyileştirme ve ıslah çalışması yapılan derenin üzeri, 15 gün içerisinde bakslarla kapatıldı. Yıllardır derenin etrafa yaydığı koku nedeniyle şikayetçi olan mahalle sakinleri ise derin bir nefes aldı.


PERŞEMBE YAYLASI’NA KÖPRÜ

1105 yılında gerçekleşen meydan muhaberesi sonrası 6 bin şehide ev sahipliği yapan ve Danişment Gazi’nin komutanı Emir Kümbet’in de mezarının bulunduğu, Türk’lerin Ordu’ya ilk giriş kapısı olan, menderesleriyle ünlü, Perşembe Yaylası’ndaki gölet üzerinde köprü çalışması başlatan büyükşehir ekipleri, kısa süre​ içerisinde köprünün yüzde 70’lik bölümünü tamamladı.


HEDEF; 64 KİLOMETRE BETON VE ASFALT YOL

Baharın gelmesiyle birlikte, Ordu’nun 19 ilçesinde altyapı ve yol çalışmalarını hızlandıran büyükşehir ekipleri, 64 kilometre asfalt ve beton yola kavuşturmayı planladığı Aybastı ilçesinde birçok mahalleyi beton yola kavuşturdu.

15 gün önce başlayan, Çakırlı-Gölyanı grup yolundaki beton yol çalışmalarında da sona gelindi. 1000 kişiye doğrudan hizmet verecek olan yol, mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı.


ŞİŞMAN; “KOŞAR ADIM YATIRIMLARI HAYATA GEÇİRİYORUZ”

15 gün sonra yeniden Aybastı ilçesine giden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, İlçe Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ile birlikte, sahada büyükşehir ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. Verilen sözlerin yerine getirildiğini görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Şişman, “Sayın Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, ilçelerimizi beklediği, özlediği yatırımlarla buluşturuyoruz. 15 gün önce verdiğimiz sözlerin, yerine getirildiğini görmek mutluluk verici. Sayın başkanımızın liderliğinde, koşar adım yatırımları hayata geçiriyoruz. Bize artık durmak yok” dedi.


GEÇTAN’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ise yıllardır bekledikleri yatırımlara kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Geçtan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve büyükşehir ekiplerine şükranlarımı sunuyorum. 15 gün içerisinde birçok önemli yatırım ilçemize kazandırıldı. Büyükşehir belediyemizle uyum içerisinde daha nice hizmetlere imza atacağız” diye konuştu.


Mevlid Kandili
Mevlid Kandili