Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
BAŞKAN GÜLER TALİMAT VERMİŞTİ - 14 Mayıs 2020 Perşembe ORDU
BAŞKAN GÜLER TALİMAT VERMİŞTİ

 BAŞKAN GÜLER TALİMAT VERMİŞTİ 

ŞİRİNKÖY MAHALLESİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ

Yaşanan içme suyu sorunlarını tespit ederek uzun vadeli projeleriyle abonelerine sağlıklı içme suyu alt yapı sistemi hazırlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) çalışmalarını Gürgentepe ilçesinde sürdürüyor.

19 ilçede vatandaşların su problemi yaşamaması için yoğun çalışma içerisinde olan OSKİ Genel Müdürlüğü bu kapsamda Gürgentepe ilçesi Şirinköy Mahallesi’nde 9.000 metre içme suyu hattını sil baştan yeniledi.


BAŞKAN GÜLER TALİMAT VERMİŞTİ

Yoğun çalışma temposuna ara vermeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, geçtiğimiz gün ziyaret ettiği Gürgentepe ilçesinde esnaflar ve vatandaşların taleplerini dinlemiş ve bu taleplerin yerine getirilmesi için ilgili kurumlara talimat vermişti. Bu talepler arasında olan Gürgentepe Şirinköy Mahallesi içme suyu problemi OSKİ ekipleri tarafından kısa süre içinde tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunuldu.


GÜRGENTEPE’NİN MAHALLELERİ ARTIK ARITILMIŞ SU İÇECEK

Yapılan çalışmalar kapsamında Gürgentepe ilçesinin artık arıtılmış su içeceği müjdesini veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile ekiplerimiz ilk etapta Şirinköy Mahallesine kadar olan toplam 9.000 metre içme suyu hattını tamamladı. Alaseher, Göller, Gültepe mahallelerinin içme suyu şebekesinin yapım ihalesi mayıs ayı içerisinde yapılacak olup,  Gülbelen, Hasancıkpınarı, Tuzla ve Bahtiyarlar mahalleleri ile ilgili proje çalışmaları ise devam etmektedir. Proje tamamlandığında 8 mahallenin içme suyu,  terfili sistemden cazibeli sisteme dönüştürülerek Gölköy -Gürgentepe Arıtma Tesisinden temin edilmiş olacak” diye konuştu.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz