11 MAHALLEYİ BİRBİRENE BAĞLAYAN YOLDA SONA GELİNDİ - 14 Mayıs 2020 Perşembe ORDU
11 MAHALLEYİ BİRBİRENE BAĞLAYAN YOLDA SONA GELİNDİ

 11 MAHALLEYİ BİRBİRENE BAĞLAYAN YOLDA SONA GELİNDİ 

Akkuş'ta 11 Mahalleyi Birbirine Bağlayan Beton Yol Çalışmalarında Sona Gelindi

Ordu Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Akkuş programına Salman Konkasör şantiyesi startı ve beton yol çalışmalarını inceleyerek başladı.

İlçenin 11 mahallesini birbirine bağlayan 10km'lik bölümü tamamlanan ve 1.5km'lik bölümü devam eden beton yol projesinde sona gelindi.

Beton yol çalışmalarında 4.5'km'lik etabın 500m'lik kısmının yürütüldüğüne dikkatleri çeken Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, "Bu yıl yaptığımız planlamaya göre Akkuş'ta toplam 83km'lik bir yolu da yapmış olacağız" dedi.


"Ordumuzun Büyükşehir Oluşuyla Birlikte Bölgenin Kaderi Değişti"

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci: "Salman-Akkuş gurup yolu üzerinde beton yol çalışmalarını Büyükşehir Belediyemiz Genel Sekreter Yardımcımız Bülent Civelek bey başkanlığında takip ediyoruz. Burası yıllardır yapılamayan Akkuşumuzun en önemli gurup yollarından bir tanesiydi. Ordumuzun Büyükşehir oluşuyla birlikte bu bölgenin de kaderi değişti. Bölgemiz sıcak asfalt, beton yol, sathi kaplama asfaltla tanıştı. Bu yol çarşamba hava limanından başlayıp Karadeniz yaylalarını birbirine bağlayan yeşil yoldur. Akkuş sınırımızda 10km'si tamamlandı, 1.5km'lik bölümü ise devam ediyor. Bu çalışmanın yapılmasında emeği geçen Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler beye şahsım ve Akkuşlu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun."


"Bu Yıl Akkuş'ta Toplam 83km'lik Yol Yapmış Olacağız"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman: "Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci bey ile birlikte burada yol çalışmalarını takip ediyoruz. Programda şuanda yaklaşık 4.5km'lik etabın 500m'lik kısmı yürütülüyor. Bu yol iki belde belediyesini birbirine bağlayan toplam 9 mahalleyi ilgilendiren bir yer, bir gurup yolu ve çök önemli bir güzergah. Salman, Seferli, Alan, Ambargürgen, Gürgenliyatak, Şahin, Çökek, Kargı, Dağyolu mahallelerini ilçe merkezine bağlayan bir yol burası. Burası ayrıca kış döneminde 10 bin kişiyi etkileyen, yaz döneminde çok daha fazla insanı etkileyen bir bölge. Çok önemli bir yoldu bunu da İsa Demirci Başkanımız ve Büyükşehir Belediyesiyle beraber ortaklaşa yapıyoruz ve sonuna kadar götüreceğiz. Sadece bu yol değil ilçemiz içerisinde yaptığımız planlamaya göre Akkuş'ta toplam 83km'lik bir yolu da yapmış olacağız. Bu yollarımızı yavaş, yavaş etap, etap bir bütün halinde bitireceğiz, tekrar Akkuşlulara hayırlı olsun."


"İki Bayramı Bir Arada Yaşıyoruz"

Gürgenliyatak Mahalle Muhtarı Cevat Çetinkaya: "Bugün burada bayramdan önce bayramı yaşadık. Önce çakıl ocağımızı faaliyete açtık ve Akkuşumuza, aşağı mahallelerin ilçemize devam eden yolunun betonlamasını da burada gördük ve yaşıyoruz çok sevinçliyiz. Bizim mahallelerimiz Ayvacık, Erba buralara sınır bu hizmetleri inşallah devam etmesini bekliyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci beyler ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


Dağyolu Mahalle Muhtarı Ali Varlı: "İki bayramı bugün burada bir arada yaptık. Çakıl ocağımızın bugünkü açılışını, beton yolumuzun Samsun-ordu istikametinde bizi zor durumlardan kurtaran bu

yolumuzun çalışmalarını yerinde inceledik. Zamanında hastalarımızı hastanelere yetiştiremediğimiz günleri yaşadık, bugünlerimize şükrediyoruz Allah o günleri geri getirtmesin, bu hizmetlerin devamını istiyoruz. Burada emeği geçen değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler beye, Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci beye ve Genel sekreterime teşekkür ediyorum.

Salman Mahalle Muhtarı Rıza Şen: "Bugün konkasör şantiyemizi çalıştırdık, yıllardır yapılamayan beton yol çalışmalarımızı inceledik, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler beye, Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci beye ve Daire Başkanlarımıza teşekkür ediyorum."

Ordu Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman Konkasör şantiyesi açılışı ve beton yol çalışmalarının ardından Akkuş programına 501 yıllık gürgen ağacının bulunduğu alanda ve Kertil Mesire alanında incelemelerle devam etti.