“İHTİYACI OLAN ALIYOR İMKÂNI OLAN BIRAKIYOR” - 6 Mayıs 2020 Çarşamba ORDU
“İHTİYACI OLAN ALIYOR İMKÂNI OLAN BIRAKIYOR”

 “İHTİYACI OLAN ALIYOR İMKÂNI OLAN BIRAKIYOR” 

ALTINORDU BELEDİYESİ “ASKIDA EKMEK” GELENEĞİNİ YENİDEN CANLANDIRDI

Altınordu Belediyesi kadim geleneğimizin güzel örneklerinden biri olan “Askıda Ekmek” uygulamasını Altınordu’da hayata geçirdi.

‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ anlayışıyla çalışmalarını yürüten Altınordu Belediyesi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Covid-19 salgını dolayısıyla şehirde başlattığı hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarıyla vatandaşların beğenisini toplayan Altınordu Belediyesi, öte yandan şehirde sürdürdüğü sosyal yönlü ‘iyilik seferberliği ile de gönülleri fethediyor.


“Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” milli dayanışma kampanyası çerçevesinde üreticiden ürünlerini satın alıp ihtiyacı olana dağıtma, sebze meyve ve gıda kolisi yardımı, günlük sıcak yemek servisi gibi birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Altınordu belediyesi Ramazan ayı ile birlikte şehrin muhtelif yerlerinde komşuluk hakkı noktaları oluşturdu.


Altınordu Belediyesi oluşturduğu komşuluk hakkı noktalarında İhtiyacı olan alsın, imkânı olan bıraksın sloganıyla belediye hizmet binasının önüne yerleştirilen ekmek dolapları ile başlattığı “Askıda Ekmek” uygulaması noktalarını artırıyor.


“İHTİYACI OLAN ALSIN” 

“İMKÂNI OLAN BIRAKSIN”

Komşuluk Hakkı Noktalarına ekmek dolaplarını yerleştiren Altınordu Belediyesi İhtiyacı olanın aldığı, imkânı olanın bıraktığı askıda ekmek uygulamasını hayırseverlerin de katkılarıyla vefa sosyal destek grubu çalışmalarının bir parçası olarak sürdürüyor.