NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
BOZTEPE YOLUNDA SON VİRAJA GİRİLDİ - 6 Mayıs 2020 Çarşamba ORDU
BOZTEPE YOLUNDA SON VİRAJA GİRİLDİ

 BOZTEPE YOLUNDA SON VİRAJA GİRİLDİ 

BOZTEPE YOLUNDA SON VİRAJA GİRİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ilin seyir terası 530 rakımlı Boztepe’ye ulaşımı konforlu hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Boztepe’ye ulaşımda kullanılan 7,2 km’lik yolda sıcak asfalt çalışmalarına 2017 yılında başlayan Büyükşehir Belediyesi, yolun kalan 1250 metrelik bölümünde hummalı bir çalışma yürütüyor.


KALAN 1,25 KM’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

11 metre genişliğinde sıcak asfalt yapılan 7,2 km’lik yolun 6 km’sinde çalışmalarını tamamlayarak konfora kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, kalan 1, 25 km’lik kısımda da kazı dolgu, onarım çalışması yaparak sıcak asfalta hazır hale getiriyor. Yapılacak çalışmanın ardından dar olan yol, 11 metre genişliğe sahip modern, konforlu bir görünüme kavuşacak.


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “1250 metrelik yolun asfalt çalışmasını göreve geldiğimizde tamamlamıştık. Sayın Bakanımız kalan bölümün de tamamlanarak Boztepe yolunun hizmete sunulmasını istemişti. Şimdi de kalan 1250 metrelik bölümde asfaltlama çalışmaları için alt temel malzemesi seriliyor. Ekiplerimiz akabinde asfaltlama çalışmalarına başlayacak. İlimizin alt yapısını rahatlatmak ve daha rahat bir ulaşım konforu sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimize hayırlı olsun” dedi.


7,2 KM UZUNLUĞUNDA VE 11 METRE GENİŞLİĞİNDE

Toplam uzunluğu 7,2 km, genişliği ise 11 m olan Boztepe yolu çalışmaları kapsamında 48 bin metreküp kazı, 20 bin metreküp dolgu, 23 bin metreküp taş duvar imalatı, 50 m menfez ve 120 m betonarme duvar imalatı gerçekleştirildi.