Doğa Kafe
KİTAPLAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR - 6 Mayıs 2020 Çarşamba ORDU
KİTAPLAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

 KİTAPLAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR 

KİTAPLAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in sosyal medya hesabından duyurduğu kitap kampanyasına katılan öğrenciler kitaplarına kavuşmaya başladı.

Covid-19 Virüs’ü nedeniyle evlerinde olan öğrencilere yönelik kitap okuma projesini hayata geçiren Başkan Güler, sosyal medya hesabından paylaştığı “Evde kaldıkları süre boyunca 14 kitap okuyup özetini çıkararak belediyemize getiren tüm öğrencilerimize 14 kitaptan oluşan kitap seti hediye edeceğiz” diyerek çağrıda bulunmuştu. Büyükşehir Belediyesi kampanya kapsamında başvuruda bulunan ve kitap özetlerini bildiren öğrencilere kitaplarını ulaştırmaya devam ediyor.


 “SİZ YETER Kİ OKUYUN BİZ KİTAPLARI SİZE ULAŞTIRIRIZ”

Gençlere yönelik projelerin aralıksız devam edeceğini sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Tüm dünya Corona Virüs salgınıyla mücadele etmektir. Bu hastalıkla mücadelenin en önemli tedbiri kişisel hijyen ve evde kalarak bireysel izolasyonu sağlamaktır. Elbette ki evlerimizde geçireceğimiz bu süreci aile bağlarımızı güçlendirmek için bir fırsat olarak görmeli ve birlikte geçireceğimiz zamanın kıymetini bilmeliyiz. Sosyal izolasyonu elimizden geldiğince sağladığımız bu dönemde kültür ve sanat alanlarından uzaklaşmamak için gerekli tüm koordinasyonu sağlıyor, vakitlerini verimli geçirmek için vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda başlattığımız kitap projemize çok sayıda başvuru oldu. Şimdi ekiplerimiz başvuruda bulunan öğrenci kardeşlerimizi evlerinde ziyaret ederek kitaplarını teslim ediyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yönelik projelerimize yenileri de eklenerek devam edileceğini buradan tüm öğrenci kardeşlerime belirtmek istiyorum. Onlar yeter ki okusunlar, biz onlara kitaplarını her şartta ulaştırırız” dedi.


“KİTAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Başlatılan kitap kampanyasını Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in sosyal medya hesabından görerek başvuruda bulunduklarını ifade eden öğrenciler, “Virüs nedeni ile evlerimizdeyiz. Zamanımızın büyük bir bölümünü ders çalışarak geçiriyoruz. Diğer kalan zamanımızda ise kitap okuyarak geçiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın sosyal medya hesabından başlattığı kitap kampanyasına başvuruda bulunduk. Okuduğumuz kitap özetini teslim ettik. Şimdi Belediye yetkilileri bizlere 14 kitaptan oluşan kitap setini teslim etti. Böyle anlamlı proje için Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Mevlid Kandili
Mevlid Kandili