SATRANCIN ONLİNE USTALARI BELLİ OLDU - 28 Nisan 2020 Salı ORDU
SATRANCIN ONLİNE USTALARI BELLİ OLDU

 SATRANCIN ONLİNE USTALARI BELLİ OLDU 

ONLİNE SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA MÜCADELE SONA ERDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca düzenlenen “Ulusal Evde Kal Online Yıldırım Satranç Turnuvası” sona erdi. Turnuvada birinciliği GM(Grand Master-Büyük Usta) Misratdin İskandarov elde etti.

Covid-19 salgını nedeniyle Ordu ilinde evlerinde kalan başarılı ve yetenekli sporcuların motivasyonunu ve yarışma heyecanını arttırmak için online uygulamalarla faaliyetlerini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, dünya çapında derece yapmış birçok ismin de katıldığı satranç turnuvasını başarı ile tamamladı.


Ulusal Evde Kal Yıldırım Satranç turnuvası adıyla YouTube Satranç Dünyam kanalından canlı yayınlanan turnuvaya yurt içi ve yurt dışından toplam 1518 kişi katıldı.

3+2 (Üç dakika artı iki saniye) zaman temposunda düzenlenen ve çekişmeli geçen mücadeleler sonrasında turnuvada birinciliği GM(Grand Master-Büyük Usta) Misratdin İskandarov elde ederken, 2. Elnur Mehtiyev, 3. FM Orkhan Eminov, 4. Yankı Kara, 5. Ersen Molla, 6. FM Tuna Özateş, 7. FM Efe Mert Kılıç, 8. GM Zaur Mammadov, 9. Okan Özsakallıoğlu, 10. ise IM Meilis Annaberdiyev elde etti.

Toplam 2 bin 100 tl para ödülünün dağıtıldığı turnuva sonrasında anti-cheating kontrollerinin yapılmasının ardından derece giren sporcuların ödülleri iban hesaplarına yatırıldı.