EKSİKLİKLERİ YERİNDE TESPİT EDİYORUZ - 21 Nisan 2020 Salı ORDU
EKSİKLİKLERİ YERİNDE TESPİT EDİYORUZ

 EKSİKLİKLERİ YERİNDE TESPİT EDİYORUZ 

EKSİKLİKLER TESPİT EDİLİYOR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRİLİYOR

Bir yandan tüm dünyayı ve ülkeyi etkisi altına alan Covid-19 Virüsü ile mücadele veren Ordu Büyükşehir Belediyesi bir yandan da şehrin gelişimi ve dönüşümü için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman Fatsa, Aybastı, Çaybaşı, Kabataş ve İkizce ilçelerine giderek yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları inceledi, eksiklikleri tespit etti ve ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.


“EKSİKLİKLERİ YERİNDE TESPİT EDİYORUZ”

İlçeleri tek tek gezerek eksiklikleri yerinde tespit ettiklerini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Bülent Şişman, “Zorlu bir süreç geçirdiğimiz bu günlerde bizler vatandaşlarımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçelerimizi tek tek geziyor ve eksilikleri yerinde tespit ederek çözüm önerileri geliştiriyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz ile birlikte Fatsa, Aybastı, Çaybaşı, Kabataş ve İkizce ilçelerimize giderek incelemelerde bulunduk. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler edindik, yapılması planlanan çalışmaların ise değerlendirmesini yaptık” dedi. 


“FATSA, İLKÜVEZ VE İKİZCE İLÇELERİMİZ İLE İLGİLİ KARARLAR ALDIK”

İlçelere çıkarma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Ekiplerimiz ile birlikte Fatsa Barbaros Caddesi’nde asfalt döküm çalışmalarını takip ettik ve daha sonrasında burada yapacağımız çeşitli çalışmaların istişaresini yaptık. Fatsa Kapalı Pazar Yeri Projesi’nde çalışmalar bitene kadar vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına Fatsa Sed Caddesi’nde kurulan geçici pazar yeri çalışmalarını takip ettik. Ardından Asarkaya Kent Ormanı’nda yapılan yol çalışmalarını yerinde inceledik. Çaybaşı İlküvez Mevkii’ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Burada Taşkesiği Mahallesi’ne gittik ve yetersiz kalan menfezler, drenaj borularının tespitini yaptık ve gerekli çalışmaları başlatma kararı aldık. İlküvez Mevkii’nde bulunan tesiste atık kokusunun büyük oranda gittiğini gördük. Daha sonra İkizce ilçemize gittik. İkizce Belediye binasının arka kısmındaki yere 28 adet yöresel ürün satış yerinin yapılması planlamalarını yaptık. Daha sonra 1 km uzunluğundaki yeni asfaltlanacak yol ile ilgili incelemelerde bulunduk. İlçemizde mesire alanı olarak planlanan yeri gezdik ve nasıl düzenleneceğine ilişkin kararlar verdik. Derenin üzerine kurulan cami ve lojmanının yağmurda su altında kalması sebebiyle yerinde incelemeler yaparak drenajların nasıl yapılması gerektiğine karar verdik” şeklinde konuştu.


“AYBASTI VE KABATAŞ İLÇELERİMİZ İLE İLGİLİ İSTİŞARELERDE BULUNDUK”

Aybastı ve Kabataş ilçelerinde de çeşitli incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Bülent Şişman, “Aybastı Mezbahası’nın olduğu alandan geçen dereyi inceleyerek derede ıslah çalışmaları başlatma kararı aldık. Perşembe Yaylamıza gittik ve buraya yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Yaylada bulunan festival alanı arkasına köy ürünleri için ahşap dükkân tasarlanması konusunu değerlendirdik Aybastı’dan sonra Kabataş ilçemize ziyaretlerde bulunduk. Kabataş'ta bulunan 2 adet süt evinin daha aktif çalıştırılması için yapılacakları konuştuk. Kabataş Alankent'te hayvan pazarı yerinin düzenlenmesi konusunda istişarelerde bulunduk. Ayrıca Kabataş ilçemizde ihtiyaç bulunan alanlara dekoratif aydınlatma direklerinin yerleştirilmesi konusunda karar kıldık” diye konuştu.