175. YIL KUTLU OLSUN - 9 Nisan 2020 Perşembe ORDU
175. YIL KUTLU OLSUN

 175. YIL KUTLU OLSUN 

“POLİS TEŞKİLATIMIZ, ŞEREFLİ BİR MAZİYE SAHİPTİR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk Polisinin gücünü halktan ve kanunlardan aldığını, görevi uğruna canını feda etmekten kaçınmadığını hatırlatarak, “Polisin adı anıldığında akla şefkat, merhamet, bağlılık, sadakat, özveri ve fedakârlık gelmektedir” dedi.

Başkan Güler, mesajında şu görüşlere yer verdi:

1845 yılında yayımlanan “Polis Nizamnamesi” ile kurulan Emniyet Teşkilatımızın dürüstlüğü ve adaleti amaç edinerek bir asrı aşkın süregelen hizmetleri takdire şayandır. Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden itibaren halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla çalışmış, günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini başarıyla yürütmeye devam etmektedir.

Adı anıldığında şefkat, merhamet, bağlılık, sadakat, özveri ve fedakârlık olarak akla gelen Türk Polis Teşkilatı bundan sonra da o şerefli mazisi ve milletinden aldığı güçle topluma güven veren hizmetlerini aynı kararlılıkla geleceğe taşıyacaktır.

Birkaç aydır tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde sadece ilgili kurumlar değil, Polis teşkilatımız ve güvenlik güçlerimiz de ortaya büyük bir seferberlik örneği koymuştur. Polisimiz, insanımızı salgından koruyabilmek için canla başla mücadele etmekte, gece-gündüz demeden mesaisine 7/24 devam etmektedir.

Halkımızın bu süreçte devletimizin uygulamaya soktuğu kurallara azami uyarak sokağa çıkmaya imtina etmesinin yanında, polis teşkilatımız ve güvenlik güçlerimiz her türlü risk ve tehditle karşı karşıya görev yapmakta, milletin sıhhat ve selameti için yoğun bir gayret ve çaba göstermektedir. Yaşadığımız bu salgın süreci dahi bizim ne kadar şanslı ve polislerimiz sayesinde ne kadar güvende olduğumuzu fazlasıyla göstermektedir.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, terör ve örgütlü suçlarla mücadele kapsamında gerektiğinde canını vererek görevini her zaman fedakârca yapmış, bundan dolayı da toplumumuzun güven ve takdirini kazanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftasını kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler, görevleri başındaki tüm polislerimize başarılar diliyorum.