BÜYÜKŞEHİR 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA İLETİŞİM HALİNDE - 8 Nisan 2020 Çarşamba ORDU
BÜYÜKŞEHİR 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA İLETİŞİM HALİNDE

 BÜYÜKŞEHİR 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA İLETİŞİM HALİNDE 

BÜYÜKŞEHİR 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA İLETİŞİM HALİNDE

COVİD-19 Virüsü sebebiyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi bu durumdan kaynaklı vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli çalışmaları sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 65 yaş üstü vatandaşları tek tek arayarak ihtiyaçlarına göre hizmetleri onlara sunuyor. Aynı zamanda ekipler, YADES Projesi kapsamında kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşların gıda, hijyen, psikolojik destek, sağlık hizmeti ve ev temizliği hizmetlerini de karşılıyor.


“65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN HER TÜRLÜ HİZMETİMİZDEN YARARLANMASINI SAĞLIYORUZ”

İhtiyaçları belirlenen 65 yaş üstü vatandaşların istedikleri yardımın anında ulaştırıldığını dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan virüs için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri alıyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından harekete geçmiştik. Şimdi de ekiplerimiz, 65 yaş üstü vatandaşlarımızı tek tek arayarak onların ihtiyaçlarını karşılıyor. Gıdadan ev temizliğine, psikolojik destekten sağlık hizmetine kadar her türlü yardımımızdan faydalanmalarını sağlıyoruz. İhtiyaçlarını belirlediğimiz vatandaşlarımıza istedikleri yardımı anında ulaştırıyoruz. Biliyoruz ki bu zorlu günleri hep birlikte atlatacağız. Sizlerden isteğim devletimizin önlem amaçlı aldığı kurallara uymanız ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamanızdır. Unutmayın ki virüs bizim aldığımız tedbirlerden güçlü değildir” dedi.

Yöresel Mimari Yarışması