ORDUDA ECZANELER DEZENFEKTE EDİLDİ - 31 Mart 2020 Salı ORDU
ORDUDA ECZANELER DEZENFEKTE EDİLDİ

 ORDUDA ECZANELER DEZENFEKTE EDİLDİ 

BÜYÜKŞEHİR TEDBİRLERİ SIKLAŞTIRIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı il genelinde bulunan eczanelere yönelik dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına başlandı.


Çin’in Wuhan kentinden başlayarak kısa süre içerisinde bölgesel bir salgın olmaktan çıkan ve küresel bir enfeksiyon tehdidine dönüşen Corona Virüs için hem ülke hem de şehir olarak gerekli önlemler her geçen gün artırılıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesince halkın bugünlerde en çok ziyaret ettiği noktalar arasında ilk sırada bulunan eczanelere yönelik ilaçlama ve dezenfekte çalışması çalışmasına başladı.


“19 İLÇEMİZDE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILACAK”

Kent genelinde halka yoğun hizmet veren eczanelerde alışveriş esnasında herhangi bir enfeksiyona maruz kalınmaması için çalışma yelpazesini genişlettiklerini ifade eden, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “ Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Corona Virüs’e karşı her alanda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsam da vatandaşlarımızın bu dönemde yoğun olarak gittikleri eczanelerde dezenfekte çalışması başlattık. Bu çalışmalarımıza 19 ilçemizi de katarak devam edeceğiz. Biz bu çalışmaları yaparken kıymetli vatandaşlarımızdan isteğimiz evlerinde kalmaları ve mümkün olduğunca dışarıya çıkmamalarıdır ”dedi.


“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yapılan dezenfekte çalışmasından memnun olduklarını ifade eden Eczacı A.Fuat Türkmen, “ Ordu Büyükşehir Belediyesinin Corona Virüs (COVID-19)’e karşı sergilediği tutum bizleri mutlu ediyor. Belediyemizin sadece sokakları değil, halkın bu dönemde yoğun olarak uğradığı eczanelerde bu çalışmanın yapılması hem bizler için hem de vatandaşlar için çok önemli. Ülke olarak bu sıkıntılı sürecin kısa sürede atlatılması en büyük temennimiz. Bizleri düşünerek bu çalışmanın yapılması talimatını veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’ e ve çalışanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.