SEVGİLİ ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ - 28 Mart 2020 Cumartesi ORDU
SEVGİLİ ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ

 SEVGİLİ ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ 

SEVGİLİ ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ

Mahalli Seçim çalışmalarımızda beyan ettiğimiz üzere çevreye ve kamu sağlığına duyarlı tavrımızı her fırsatta ortaya koyuyoruz. Hemşehrilerimizin nefes alacağı ve kendilerini güvende hissedecekleri yaşam alanları oluşturacağımızı ve her türden çevre sorununa karşı son derece duyarlı olacağımızı da taahhüt etmiştik.

Bugün olağanüstü bir görüntü çizen, COVID-19 virüsü tehlikesine karşı da hemşehrilerimizin  hem sağlıklı olmalarını hem de  yaşam alanlarını  COVID-19  virüs  tehdidinden koruma ve  şehrimizde  yayılmasını,  sağlığımız  açısından  bir tehdit oluşturmasını  önlemek  amacıyla,  güzel Ordu’muzun  her köşesine ulaşıp, önleyici ve bertaraf  edici tedbirler aldık.

Kamu Sağlığı ve Güvenliğini “Salgın” açısından yüksek risk teşkil eden, Ordu Büyükşehir  Belediyesi  Çaybaşı / İlküvez Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi çevresinde, hemşehrilerimizin sağlığını korumak adına, 23.03.2020 tarihli Çaybaşı Hıfzıssıhha Kurulu kararı ve  Büyükşehir Belediyeler Kanununun  7. Maddesi, N ve V   fıkralarına istinaden, olağanüstü koşullarda oluşan yüksek risk ve salgını  bertaraf etmek için, Belediyemizin ilgili ekiplerince  dezenfekte çalışmaları yapılmıştır.

İlgili ekiplerimizin, hemşehrilerimizin sağlığını koruması amacıyla yaptıkları çalışmalarda; gösterdikleri incelik, anlayış ve yardımlarından dolayı Çaybaşı / İlküvezli  hemşerilerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Yapılan çalışmada hassas bir şekilde hareket ederek bizlere destek olan, toplumsal barışın ve güvenin temsilcisi kolluk kuvvetlerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Daha güzel, daha yaşanabilir Ordu’yu inşa etme sözümüzün arkasında olacağımızı  beyan eder, çalışmalarımızda Ordu’yu ve kamu sağlığını en titiz şekilde düşünme çabası gösteren devlet adamı kişiliği ile örnek teşkil eden,  Ordu Valimiz Sn. Seddar Yavuz’a  hassaten şükranlarımızı sunarız.

 ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ​