CİVİL IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR - 27 Mart 2020 Cuma ORDU
CİVİL IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR

 CİVİL IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR 

CİVİL IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile DSİ tarafından Civil ırmağı üzerinde sürdürülen ıslah çalışmalarını inceledi.

Genel Sekreter Coşkun Alp, projenin tamamlanmasıyla hem Civil ırmağının güzel bir görünüme kavuşacağını hem de yaz aylarında ortaya çıkan kötü kokunun ortadan kalkacağını ifade etti.


“BÖLGEYE HAREKETLİLİK KAZANDIRACAK”

Kayık, sandal, kano gibi deniz araçlarının ırmak içerisine girerek bölgeye haraketlilik kazandıracağını söyleyen Genel Sekreter Coşkun Alp, “DSİ ile ortak dere ıslah çalışması yürütüyoruz. Sağ ve sol kısımlarda duvarın temel betonlarını güçlendirmek adına kaya atıyoruz. Bu kayaların üzerine yol platformu oluşturacağız. Ardından Civil ırmağının denize döküldüğü Mostar köprüsünün olduğu yerde sağlı sollu olarak beko araç çalışarak dere yatağını eksi 2 kotlarına kadar indirecek. Bu sayede hem güzel bir görünüm elde edilecek hem de çevreye yazın yayılan kötü kokuların önüne geçilmiş olacak. Kano, kayak, sandal gibi deniz araçları içerilere kadar girerek bölgeye hareketlilik kazandıracak. Güzel bir Civil ırmağını hizmete sunacağız” dedi.