Akkuşu Fırtına Vurdu - 12 Temmuz 2019 Cuma ORDU
Akkuşu Fırtına Vurdu

 Akkuşu Fırtına Vurdu 

Hasar Tespit Çalışmalarımız Devam Ediyor!

Dün Akşam Saatlerinde İlçemiz Genelinde Yaşanan Aşırı Yağış, Dolu ve Şiddetli Rüzgar Sonucu Olumsuz Etkilenen Bölgelerimizde Hasar Tespit Çalışmalarına Başladık.

Büyük Çapta Maddi Hasarın Gözlemlendiği İlçemizde, En Büyük Tesellimiz Herhangi Bir Can Kaybı ve Yaralanmanın Olmaması, Rabbim Beterinden Korusun..

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci: "Dün akşam saat 20:00 sularında başlayan ve yaklaşık 2 saat süren şiddetli yağış ve fırtına neticesinde ilçemizde ciddi hasarlar oluştu. vatandaşlarımızın özellikle tarım arazilerinde çok ciddi hasarlar meydana geldiğini gözlemledik. Aynı zamanda ev ve işyerlerimizde de ciddi anlamda maddi anlamda hasarlar oluştu. Seferli mahallemizde 11, Alan mahallemizde 9, Ortabölme mahallemizde 7, Salman mahallemizde 1 ve Çamlıca Mahallemizde 1 ev olmak üzere toplam 29 evimizde şuana kadar hasar tespiti yaptık. Arkadaşlarımız arazide çalışıyor, aldığımız bilgiler şuan için bu yöndedir. Gerçekten de son yıllarda böyle bir doğa olayının yaşanmadığını büyüklerimizde dile getirdi. Tek tesellimiz insan kaybının olmayışı ve herhangi bir yaralanmanın olmayışıdır. Elbette devletimiz güçlüdür, bizlerde dün geceden itibaren Sn. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla istişareler halindeyiz. Devletimiz güçlüdür bu yaralar biran önce sarılacaktır. Ev ve tarım arazileri konusunda hasarlarımız devletimiz tarafından giderilecektir. Tekrar ilçemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, gerçekten de 2 saatlik bir süre olmasına rağmen ilçemizin büyük bir bölümünü etkisi altına alan kasırgayı ucuz atlattık diyebiliriz" dedi.