ALTINORDU BELEDİYESİ İLK GÜNDEN BU YANA SAHADA - 19 Mart 2020 Perşembe ORDU
ALTINORDU BELEDİYESİ İLK GÜNDEN BU YANA SAHADA

 ALTINORDU BELEDİYESİ İLK GÜNDEN BU YANA SAHADA 

ALTINORDU BELEDİYESİ, SALGININ TÜRKİYE’DE GÖRÜLDÜĞÜ İLK GÜNDEN BU YANA SAHADA

Altınordu Belediyesi “Sağlıklı olmanın yolu hijyenden geçer" ilkesiyle başlattığı Koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Altınordu Belediyesi ekipleri Koronavirüs (Covid-19) salgının Türkiye’de de görülmeye başlamasının ardından tüm önlemleri alarak çalışma başlattı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına hız veren Altınordu Belediyesi geçen sürede ilçe genelinde kapsamlı bir dezenfekte çalışması yürüttü.


Alanında uzman personel tarafından kurulan ekipler ilçe genelindeki kamu kurum ve kuruluşları, ibadethane, kahvehane, spor tesisleri ve dernekler gibi toplu yaşam alanları ile vatandaşların sıkça kullandığı toplu taşıma araçları ve şehir içi taksileri içinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Ekipler bu süre zarfında ayrıca kamu görevi yürüten basın kuruluşları içinde çalışma yaptı. Yapılan çalışmalarla ilçede bulunan televizyon, gazete, ajans ve radyoların stüdyo, haber merkezi, matbaa ve büroları dezenfekte edilerek steril hale getirildi. 

Altınordu Belediyesi şehrin her yerinde yürüttüğü dezenfekte çalışmalarına ek olarak Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hazırlanan afiş ve broşürlerle billboardlar donatırken el ilanlarının dağıtımını da yaparak vatandaşların bilinçlenmesini sağlandı.


Bu arada Koranavirüs tedbirleri kapsamında Altınordu Belediye ekipleri kesintisiz sürdürdüğü çalışmalarla; ortak yaşam alanlarını, hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarını, toplu taşıma araçlarını ve diğer alanları belli aralıklar titizlikle dezenfekte etmeye devam ediyor.

Ama yine de zorunlu değilse;

#EvdeKalTurkiyem

#EvdeKalAltınordu'm