SOKAK HAYVANLARI İÇİN DE TEDBİR ALINDI - 17 Mart 2020 Salı ORDU
SOKAK HAYVANLARI İÇİN DE TEDBİR ALINDI

 SOKAK HAYVANLARI İÇİN DE TEDBİR ALINDI 

SOKAK HAYVANLARI İÇİN DE TEDBİR ALINDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda Türkiye’de etkisini gösteren Corona Virüs için her alanda tedbirlerini almaya devam ediyor.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığından yayınlanan genelgeye göre bazı umumi alanların halkın kullanımına kapatılmasının ardından Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, sokak hayvanlarını düşünerek Ordu ilinin belli noktalarında sokak hayvanlarının beslenmesi için yemlikler yerleştirdi. Ekipler; Altınordu, Gülyalı ve Perşembe ilçelerinin belirli noktalarına yerleştirilen yemliklere düzenli olarak yem koyarak sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılayacaklar.


“HAYVANLARIMIZIN BESİNSİZ KALMA İHTİMALİNE KARŞI MAMA KULÜBELERİ YERLEŞTİRDİK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı olarak ciddi bir şekilde Corona Virüsü ile alakalı çalışmalar yapıyor ve gerekli tüm tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu kesin kararlar neticesinde dün gece itibariyle bazı umuma açık yerlerin kapalı tutulacağı açıklandı. Bizler de Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca sokak hayvanlarımızın besinsiz kalma ihtimalini düşünerek yaşam alanlarına mama kulübeleri yerleştirdik. Bu hassasiyeti göstererek hayvanlarımızın beslenmelerini düzenli ve sağlıklı bir şekilde yapmalarını sağlıyoruz. Bu konuda halkımızın da duyarlı olmasını diliyoruz” dedi.