Başkan Demircinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı - 12 Temmuz 2019 Cuma ORDU
Başkan Demircinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

 Başkan Demircinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı 

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

"Tarih yapan ve tarih yazan büyük milletlerin büyük davaları ve insanüstü mücadeleleri vardır" diyen Başkan Demirci, mesajında 15 Temmuz'un simge isimlerinden Ömer Halis DEMİR başta olmak üzere 249 şehidimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum" dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci: "Tarih yapan ve tarih yazan büyük milletlerin büyük davaları ve insanüstü mücadeleleri vardır. Bu dava ve mücadeleleri, uğrunda ağır bedeller ödense de bütün dünyanın gıpta ile baktığı, tepeden tırnağa erdemle, cesaretle ve fedakarlıkla bezenmiştir. Yaşadığımız toprakları yurt kılma mücadelemize eşlik eden İslam'ın değerler manzumesi, hem fikri planda, hem de harp meydanlarında sürekli bir meydan okuma ile karşı karşıya kalmıştır. Ama her seferinde, Peygamberlerin varisleri olan gerçek âlimleri, hakkı her şeyin üstünde tutan yiğit liderleri ve yüreği imanla dolu her bir ferdi ile aziz milletimiz, canlarını ortaya koyarak bu toprakları vatan kılmışlardır.

"Aziz Milletimiz, Her Devirde İnsanlığın Umudu Olmuştur"

İnsanlığın yegâne kurtuluşu olan ve insanlık tarihine nice medeniyetler armağan eden İslam medeniyetinin, tarih boyunca en önemli aktörü olagelmiş aziz milletimiz, her devirde insanlığın umudu olmuştur. Aziz milletimizin sesini kısmak, mazlumların bu umut ışığını söndürmek için var güçleriyle uğraşan müstekbirler, çağımızın haşhaşileri ile birlikte, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar. Bu hain darbe ve işgal gecesinde, Anadolu insanı melekleri imrendiren bir kıyam ile sabaha kadar canla başla mücadele ederken, dünyanın tüm mazlum milletlerinin yüreği bu necip millet ile atmış, gözyaşı ile yoğrulmuş dualar, vatanın her bir mabedinden yükselen sâlâlar mazlum milletimizi sarıp sarmalamıştır.

"15 Temmuz Hiçbir Hainin Bir Daha Cesaret Edemeyeceği Bir Kahramanlık Destanı"

Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz'un simge ismi Ömer Halis DEMİR başta olmak üzere 249 şehidimizin şahsında, kâfirlerin, zalimlerin ve hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı olmuştur. Yüzyıllar içinde etle tırnak gibi kaynaşmış olan milletimizin dünyaya takdim ettiği bu kararlı tutum her türlü takdirin üzerindedir. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. 15 Temmuz darbe gecesinin 3. Yıl dönümünde, bir kez daha milletimizin şeref ve istiklali için cennete kanatlanan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyorum. Bu şanlı direniş sürecinde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.