BAŞKAN DEMİRCİNİN 18 MART MESAJI - 17 Mart 2020 Salı ORDU
BAŞKAN DEMİRCİNİN 18 MART MESAJI

 BAŞKAN DEMİRCİNİN 18 MART MESAJI 

"Çanakkale, İnanç, Azim ve Yiğitlikle Örülmüş bir Destanın Tarihidir"

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Demirci mesajında: "18 Mart 1915'te kazanılan zafer, tarihimizde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte, inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarındandır.

Çanakkale destanı, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. Tarihimizde unutulmaz bir iz bırakan 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği bir destan olup, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceği gösterilmiş ve Kurtuluş Savaş'ımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak, çökmek üzere olan bir İmparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğacağı müjdesi verilmiştir. 'Ya istiklal ya ölüm' diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış, bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır.

Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümü dolayısıyla bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Hepimizin bu onurlu gününü kutluyorum." dedi.