BAŞKAN GÜLER, 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜ KUTLADI - 12 Mart 2020 Perşembe ORDU
BAŞKAN GÜLER, 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜ KUTLADI

 BAŞKAN GÜLER, 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜ KUTLADI 

BAŞKAN GÜLER, 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜ KUTLADI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99’uncu yıl dönümünü kutluyoruz. Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; aziz milletimizin milli mücadele ruhunu, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel bir biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz.

Bu vesileyle Mehmet Akif’in, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” duasına yürekten iştirak ederek, İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 99’uncu yıl dönümünü kutluyor, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.