VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI ALTIN DEĞERİNDE - 6 Mart 2020 Cuma ORDU
VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI ALTIN DEĞERİNDE

 VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI ALTIN DEĞERİNDE 

MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Altınordu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve hastaneye ulaşımda zorluk çeken vatandaşların kapısına sağlık hizmeti götüren Mobil Sağlık Tarama Aracı Altınordu’lulara hizmet vermeye başladı. Mahallelere giderek hasta kabulüne başlayan Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın ilk hizmet gününe Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’de eşlik etti.

Belediyecilik alanında birçok çalışmayı hayata geçiren Altınordu Belediyesi, insanı merkeze alan sosyal yönlü projeleri ve ‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ anlayışına uygun hizmetleri bir bir uygulamaya devam ediyor.


ARAÇ, HASTANE KONFORUNDA HİZMET VERİYOR

Bu kapsamda ilçenin kırsalda bulunan 70 mahallesinde hastaneye ulaşmakta zorluk çeken vatandaşların sağlık taramalarının yapılabilmesi için proje geliştiren ve bu projeyi Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı’na sunan Altınordu Belediyesi projenin onaylanması ile Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın Altınordu’ya kazandırılmasını sağladı.

Röntgen, ultrason, EKG cihazı ile solunum ve işitme testleri de yapılabilen son sistem teknoloji ile donatılan ve bir muayenehane konforunda olan araç, Altınordu'luların hizmetine girdi.


BAŞKAN TÖREN, MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI’NIN İLK GÜN ÇALIŞMASINA KATILDI

Altınordu Belediyesi ve Ordu İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Mobil Sağlık Tarama Aracı ile yürütülen sağlık taramaları Erenli ve Gökömer mahallelerinde start aldı. Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın sahadaki ilk gün hizmetine Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’de katıldı. Gökömer Mahallesinde gerçekleşen muayene işlemlerini takip eden Başkan Tören, sağlık personelleri ve muayene olmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti.


BAŞKAN TÖREN, “VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI ALTIN DEĞERİNDE”

Altınordu’ya kazandırılan ve vatandaşların hizmetine sunulan Mobil Sağlık Tarama Aracı ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, araç ile 1. Basamak sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdüklerini söyledi.

Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın merkeze uzak mahallelerde bulunan ve hastaneye gelmek için zorluk çeken vatandaşlar için çok özel bir çalışma olduğunu aktaran Başkan Tören, “Projeye ‘Ordulu vatandaşlarımızın sağlığı altın değerinde’ sloganıyla başladık. Bütün şehir eşit hizmet anlayışı ile tüm vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla son derece kararlı ve kesintisiz bir hizmet anlayışı ile çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Aracımızla, dış mahalle diye tabir ettiğimiz 70 mahallede aile hekimliği müessesiyle il ve ilçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde tarayıcı sağlık hizmetlerinin ötesine geçerek 1. Basamak sağlık hizmetlerini sağlamış olacağız” dedi.


“ÖNCELİĞİ OLAN SAĞLIĞIYLA İLGİLENEMEYEN VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GİDEREK MUAYENELERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

7/24 çalışan bir belediye olduklarını ve bu kapsamda hizmetlerin standartlarını artırarak Ordu’daki bir vatandaşla İstanbul ve Ankara da yaşayan vatandaş arasında hizmete erişimde bir fark olmayacağına vurgu yapan Başkan Tören, “Mahallelerimizde yaşayan eli öpülesi kadınlarımız, zaman ve fırsat bulup önceliği olan sağlığıyla ilgilenemediği durumlarla karşılaşıyoruz. Hayvanını, bağını ve bahçesini emanet edip hastaneye gidemeyen bu kadınlarımıza hizmet etme sorumluluğunu hissediyoruz. Bu kapsamda hizmete sunduğumuz ve hasta kabulüne başlayan aracımız mahallelerimizde muayenelerine başladı. Erenli Mahallemizde başlayan çalışma Gökömer Mahallemizde devam ediyor. Vatandaşlarımıza böyle bir hizmeti sunmaktan ve onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyor, Mobil Sağlık Tarama Aracımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu hizmetin şehrimize kazandırılmasına ve bu hizmetin sağlanmasında emeği bulunan çalışan emekçilerimize, il ve ilçe Sağlık Müdürlüğüne, aile hekimlerimize, muhtarlarımıza ve hemşehrilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Biz 7/24 ‘bütün şehir eşit hizmet anlayışı’ ile çalışarak insanımıza hem hizmet hem de hürmet ederek tüm hizmetlerimizin standardını artırıp Ordu’da yaşayan bir vatandaşımızla İstanbul ve Ankara da yaşayan bir vatandaşımızın hizmetlere erişimdi bir farkı olmadığını hissettirecek her türlü planlamayı yapıyoruz” diye konuştu.


VATANDAŞLAR AYAKLARINA GELEN HİZMETTEN MEMNUN

Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın hizmet vermeye başladığı mahallelerde yaşayan vatandaşlar da yapılan muayenelerinin ardından duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Ayaklarına gelen hizmetten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, hizmetin kazandırılmasını sağlayan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür ettiler.