VALİ YAVUZ, SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİYOR - 5 Mart 2020 Perşembe ORDU
VALİ YAVUZ, SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİYOR

 VALİ YAVUZ, SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİYOR 

Vali Seddar Yavuz, Ordu Valiliğinin girişimleriyle Karşıyaka Spor Tesisileri içerisinde yapımı devam eden sporcu ve hakem soyunma odaları inşaatında incelemelerde bulundu.

Altınordu ilçesinin Karşıyaka Mahallesinde bulunan futbol sahalarının ihtiyacı olarak amatör spor kulüpleri tarafından Vali Seddar Yavuz'a iletilen ve sporcu ve hakem soyunma odalarının yapımı hızla devam ediyor.

Amatör spor kulüplerinin talebini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Vali Seddar Yavuz, sporcu ve hakem soyunma odaları inşaatına giderek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Kılıç, Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, TÜFAD Ordu Şube Başkanı Turgut Kır ve amatör spor kulüpleri temsilcileri ile birlikte incelemelerde bulundu.

İnşaat alanını gezen Vali Seddar Yavuz, inşaatın son durumu hakkında yüklenici firma yetkilisi ve inşaatın kontrollüğünü yapan Ordu Valiliği Yatırım ve İzleme Müdürü Metin Cebeci'den bilgi aldı.


İçerisinde, 14 adet sporcu soyunma odası, 2 adet hakem soyunma odası, 1 adet toplantı salonu ve seyirciler için WC'lerin yer aldığı inşaatı incelemesinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, "Amatör spor kulüplerinin sorunları ve talepleri konusunda geniş katılımlı toplantı yapmıştık. O toplantıda kulüplerimizin maalesef bir yerleri olmadığını, çocuklarımızın ilkel ortamlarda soyunup giyindiğini, bundan dolayı da sıkıntılar yaşadıklarını ifade etmişlerdi. Karşıyaka spor tesislerimiz çok güzel bir tesis. Ancak, burada kulüplerimizin ihtiyacı olan yeteri kadar soyunma odaları yoktu.  14 tane spor kulübümüz var. Dolayısıyla spor kulüplerimizin iyi bir mekana sahip olmaları ve gençlerimizin burada geldiklerinde eğitim salonlarının olması, soyunma odalarının olması, antrenman veya maçtan sonra duşlarını alabilmeleri, ailelerin çocuklarını rahatlıkla gönderebilmeleri bakımından önemli bir tesis olarak düşündük. Çok şükür ki verdiğimiz sözü yerine getirme fırsatını Rabbim bize nasip etti. Tesisin büyük ölçüde kaba inşaatı tamamlanmış bulunuyor. Mayıs ayı içerisinde inşallah bitirip, spor kulüplerimize teslim edeceğiz. Hakemlerimizin, kulüplerimizin, sporcularımızın kendilerine has yerleri olacak. Bu tesislerden başarılı sporcularımız çıkacak. Profesyonel spor yapmasalar bile sağlıklı birer birey olarak hayatlarına devam edecekler. Bizim en önemli hedeflerimizden bir tanesi de insanların her yaşta sporla meşgul olmalarını sağlamaktır. Hiç yoksa bir spor dalıyla amatör bile olsa ilgilenmelerini istiyoruz. Bu bakımdan da bu tesisin amatör spor kulüplerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.


Anneler Günü