ESKİ SANAYİDE YAĞMUR SUYU HATLARI SİL BAŞTAN - 5 Mart 2020 Perşembe ORDU
ESKİ SANAYİDE YAĞMUR SUYU HATLARI SİL BAŞTAN

 ESKİ SANAYİDE YAĞMUR SUYU HATLARI SİL BAŞTAN 

ALTINORDU BELEDİYESİ YENİ MAHALLEDE BULUNAN ESKİ SANAYİDE YAĞMUR SUYU PROBLEMİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

Altınordu Belediyesi Yeni Mahallede bulunan ve aşırı yağışlarda yıllardır problem yaşanan eki sanayide yağmur suyu hatlarının yenilenmesi için çalışma başlattı. Çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Yapacağımız çalışmalarla Yeni Mahalleli vatandaşlarımızı ve eski sanayi esnafımızı her yağmur sonrası yaşanan sıkıntıdan kurtarıp bölgeyi modern şehir standartlarına kavuşturmuş olacağız” dedi.


‘Her bir fikri dinlemek ve şehrin her alanına dokunmak’ anlayışı içerisinde çalışan ve ‘Önce insan’ diyen Altınordu Belediyesi, yaşanabilir, huzurlu, sağlıklı, güvenli, temiz, modern ve konforlu şehir hedefi doğrultusunda sürdürdüğü çalışmalarına planlı ve programlı bir şekilde devam ediyor.


Vatandaşların her alanda konforunu yükseltici çalışmalara imza atan Altınordu Belediyesi, bu kapsamda alt yapı çalışmalarına da büyük önem veriyor. İklim değişikliği nedeniyle bölgesel yağışların etkili olduğu şehrimizde bu durumu göz önünde bulunduran Altınordu Belediyesi bu tür çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Aşırı yağışlarda sorunlar yaşanan mahalleleri tespit eden Altınordu Belediyesi ekipleri, bu mahallelerden bir tanesi olan Yeni Mahallede eski sanayi olarak adlandırılan alanda alt yapı çalışması başlattı.


Ordu Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile tam bir uyum ve koordineli bir çalışma yapan Altınordu Belediyesi bu çerçevede eski sanayideki yağmur suyu hatlarında yenileme işlemi yapıyor. Eski ve yıpranmış boruları çıkaran ekipler, bu boruların yerine modern kullanım ömrü uzun borularla yağmur suyu hatlarının dayanıklı hale gelmesini sağlıyor.


BAŞKAN TÖREN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Çalışmaların başladığı Yeni Mahalle eski sanayi sitesinde incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, alt yapı çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. İncelemeler sırasında vatandaşlarla ve sanayi esnafıyla da bir araya gelen Başkan Tören, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.


ALTINORDU BELEDİYESİNDEN ESKİ SANAYİYE 1 KM’LİK YENİ YAĞMUR SUYU HATTI

Birçok esnafın mağduriyetinin giderilmesi için başlatılan alt yapı çalışmaları hakkında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu Belediyesi olarak alt yapı çalışmalarına kesintisiz devam ettiklerini söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana şehrin her alanında çalışma yürüttüklerini ve alt yapıya büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Tören, “Göreve geldiğimiz günden itibaren alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız başta olmak üzere yeni şehircilik anlayışımız içerisinde şehrimizin her konusuna her sorununa çözüm bulma ve insanımıza hizmet etme anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Klasik belediyeciliğin olmazsa olmaz yatırımlarından bir tanesi olan alt yapı çalışmalarına önem veriyoruz. Şehrimizin muhtelif bölgelerinde vatandaşlarımızın aşırı yağışlar sonrası mağdur olmaması için tedbirler aldık. Geçici olan bu tedbirlerin ardından kalıcı çözümler için çalışmalar başlattık. Bu bağlamda Düz Mahalle, Şirinevler, Yeni Sanayi sitesi gibi birçok mahallemizde yaşanan sorunları çözüme kavuşturduk. Bu çalışmalarımızın ardından şimdide Yeni Mahallede bulunan eski sanayi bölgesinde çalışmalarımıza start verdik. Yaklaşık 1 kilometrelik bir yağmur suyu hattı çalışmasına aralıksız devam ediyoruz. Sonrasında yapacağımız üst yapı çalışmaları ile birlikte şehrimizi bir bütün parçası haline getirecek ve aynı zamanda esnafımızın ve mahallelimizin son derece rahat edeceği bir şehir standardına eriştireceğiz. Alt yapının ardından yapacağımız sıcak asfalt, kaldırım ve şehir mobilyaları ile birlikte bölgeyi modern şehir standartlarına kavuşturacağız ve her yağmur sonrası yaşanan sıkıntıdan kurtarmış olacağız” diye konuştu.


“ŞEHRİMİZİ ÖNCE KENDİ İNSANI AÇISINDAN YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR KILMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Bütün şehir eşit hizmet anlayışıyla çalıştıklarını ifade eden Başkan Tören, “Şehrimizin her bölgesine ve her kesimine 92 mahallemize ‘bütün şehir eşit hizmet’ anlayışıyla ihtiyaç olunan her yerde Altınordu Belediyesi olarak milletimize hizmet etmekten, milletimizin hizmetinde olmaktan ve bu şehrin sorunlarını planlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için durmaksızın çalışacağız. Süremiz içerisinde meclis üyelerimizle, teknik çalışanlarımızla, bizimle birlikte çalışan yüklenici firmalarımızla, mahalle muhtarlarımızla ve aynı zaman Büyükşehirimiz ve bağlı kuruluşları ile birlikte bütüncül bir anlayış içerisinde şehrin kimliğine estetiğine var olan yapısal sorunlarına müdahale ederek bu şehrimizi önce kendi insanı açısından yaşanabilir bir şehir kılmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Yeni nesil belediyecilik anlayışımızla da kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerimizin ötesinde şehrimize nefes aldıracak çalışmalara imza atarak ‘vizyonu dünya kenti bir Altınordu’yu hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.


SANAYİ ESNAFINDAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Altınordu Belediyesi tarafından sürdürülen alt yapı çalışmalarını değerlendiren eski sanayi sitesi esnafları, yapılan çalışmalardan dolayı son derece mutlu olduklarını belirttiler. Yağmur sonrası çok büyük problem yaşadıklarını ve işyerlerinin zarar gördüğünü aktaran sanayi esnafı, çalışmalar dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür ettiler.

Su Günü